YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 17-23 Eylül tarihlerin de aldığımız YKS Ek Yerleştirme sonuçlarının resmi sitesinden açıklandığını açıkladı. Adayların, sonuçlarını ÖSYM sitesinden görebilecekleri belirtildi. Seçilen bir programa kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıt işlemlerini üniversiteler tarafından 5 ve 9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapacaklardır. Elektronik kayıtlarını ise 5-7 Ekim arasında yapabilecekler. Bu süreler içerisinde kayıtlarını gerçekleştirmeyen adayların sınavları geçersiz sayılacak ve bir sonraki seneyi beklemeleri gerekecektir.

AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri 2020 Açıklaması

AÖF kayıt yenileme işlemleri için 05 Ekim Pazartesi günü başlayarak 16 Ekim 2020 Cuma günü saat 23:30′ da sona erecektir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 16 Ekim 2020 tarihinde ise ATM, internet ve mobil bankacılıktan 23:59′ a kadar ödemeler yapılabilecektir.

ÖSYM’ nin son dakika açıklamasına göre; YKS ek yerleştirme tercihleri 17- 23 Eylül tarihleri arasında yapılacak. YKS Ek yerleştirme kılavuzu yarın yayımlanacak.  Yerleştirmeler ise ÖSYM AİS mobilden ve ÖSYM Aday İşlemleri Sayfasından kolaylıkla yapılabilecek. Tercihlerin sonuçları için henüz bir açıklama yapılmadı. Haberimizi takipte kalarak tercih sonuçlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Yüksek Öğretim Kurulunun vermiş olduğu karar ile son dakika bir değişiklik yaşandı. Pandemi sebebi ile üniversite kayıt işlemleri tarihleri değişti. Edinilen bilgiye göre elektronik kayıt yaptıracak öğrenciler için, 6 Eylül Pazar Saat 23:59′ a kadar uzatıldı. Sistem üzerinden kayıt yaptıracak olan adaylar için ise 5 Eylül Cumartesi Saat 17:00′ a kadar işlem süreleri uzatıldı. Yüksek öğretim kurumu resmi sitesinde verilen başvuru evrakları ile bu tarihler arasında sistem üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz. Üniversite açılış tarihleri için henüz net bir açıklama yapılmamıştır. Açılış tarihleri ile ilgili bilgi almak için bizleri takipte kalın.

Üniversite Kayıt Sistemi

ÖSYM Kayıt 2020

ÖSYM kayıt sisteminden başvuru ve tercihleriniz için güncel tarihleri takip edebilirsiniz. Öğrenci bilgilerinizi girerek başvuru sağlayabilirsiniz.

Aynı şekilde tercihlerinizi ve sıralamalarınızı buradan görebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.