Yeme-İçme Sektörü Çalışanlarına 400 TL’lik Destek!

Yeme-İçme Sektörü Çalışanlarına 400 TL’lik Destek!

Yeme-içme sektörü çalışanlarına 400 TL’lik alışveriş çeki desteği geliyor! Coca-Cola Türkiye, tüm restoranlar ve Kızılay ve Turizmciler Derneği, kişi başı 400 TL alışveriş çeki dağıtacak. İşte detaylar…

400 TL’lik Alışveriş Çeki Dağıtılıyor!

Tüm restoranlar ve turizmciler derneğinden (TÜRES) açıklamasına göre, salgının Türkiye’de etkili olduğu ilk dönemde Ahbap Derneği, Coca-Cola ve Kızılay iş birliğinde sektör çalışanlarına destekte bulunan TÜRES, pandemi döneminde en çok etkilenenlerin başında gelen yeme içme sektörüne yeniden destek verme kararını aldı.

Bu karar dahilinde, sadece paket servis yapabilen ikinci dalgada, Coca-Cola Türkiye ve Kızılar iş birliği ile 1.500 TÜRES üyesine ve sektör çalışanına 400 TL tutarında market alışveriş çeki dağıtacak. 

TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, sektörün hem ilk dalgada hem de şu anda yaşanılan ikinci dalga üzerinde büyük bir kriz ile karşı karşıya kaldığını belirtti. Bu süreçte hem işletme sahiplerinin hem de çalışanların maddi manevi çok etkilendiğini belirten Bingöl şunları söyledi;

Bu sebep ile sektörümüzün büyük paydaşlarından Coca-Cola’nın ikinci kez üyelerimizin ve sektörümüzün çalışanlarına yaptığı bu katkı bizler için büyük kıymet taşıyor. Bu sebep ile Coca-Cola’ya bir kez daha teşekkür eder, diğer önemli firmalara da sektörümüzde dayanışma çağrısında bulunuyoruz. Bu dayanışmanın büyümesi halinde yaralarımızı daha çabuk saracağımıza inanıyoruz.

Açıklamasında bulundu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.