Son Dakika! MEB’den ilkokul Öğrencilerine Kaynak Desteği

Son Dakika! MEB’den ilkokul Öğrencilerine Kaynak Desteği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan destekler ilkokul öğrencilerini de sevindirmeye devam ediyor. MEB’den ilkokul öğrencilerine kaynak desteği ile 3 bin 500 sorudan oluşan kaynak destek paketi geliyor.

Uzaktan Eğitim Sürecinde İlkokul Öğrencilerine Destek!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Covid-19 salgını ile mücadele günlerinde tüm imkanlarıyla öğrencilerin yanında olduklarını söyledi. Daha önce ortaokul ve lise kademesinde olan tüm öğrencilere sınıfları düzeyindeki destek paketleri hazırlayıp ve paylaştıklarını söyleyen Selçuk, İlkokul seviyesindeki öğrencilere destek verecekleri hazırlıkların  tamamlandığını belirtmiştir. Böylece, İlk okul ve lise kademelerinin tüm sınıf seviyelerin de öğrencilere kaynak desteği sunulacak. Ziya Selçuk; yeni kaynakların düzenli olarak öğrencilere verileceğini ve öğrencilerin eğitimlerine en iyi şekilde devam edeceklerini açıkladı.

Kaynak Kitaplara MEB Resmi Sitesinden Ulaşılacak

Bakanlık tarafından daha önce öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacı ile ilkokul 1,2,3 ve 4. sınıf öğrencilere eğitimleri düzeyinde 3. 500 adetlik soru paketi desteği verilecek. Bu paket kapsamında; matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinin tüm üniteleri bu kitapçıkta yer alacak.

  • 2. sınıf öğrencileri için 785 adet soru,
  • 3. sınıf öğrencileri için 1.115 adet soru,
  • 4. sınıf öğrencileri için 1.600 adet,,
  • 5,6. ve 7. sınıflardaki öğrencilere kavrama testleri,
  • 8. sınıfta olan öğrenciler için Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınava yönelik soru destek paketleri içeriğinde 4.560 soru içeren 60 adet çalışma fasikülleri hazırlanacak. 

Destek paketleri geliştirilirken 9,10, 11 ve 12. sınıflar için okulda aldıkları eğitimleri testler üzerinde tekrarlamaları amacı ile ile tekrar testleri yayımlanmıştı. Öğrenciler kaynak kitaplara buradan erişerek eğitimlerine destek alabilirler.

Bu açıklamalar ile; ”Bu günleri birlikte aşacağız” ifadesini kullandı. Bankan Selçuk, bu süreci koordine eden Milli Eğitim Bakanı yardımcısı olan Mahmut Özer’e ve yardımcı kaynakların hazırlanmasında büyük uğraşları olan Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy’a, Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanlarına ve tüm illerde bulunan ölçme değerlendirme merkezi görevlilerine ve öğretmenlere teşekkür etti.

Maddi Yardım Yapan Kurumlar ve firmaları inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.