Son Dakika! Covid-19 Sebebi ile Cezaevi İzinleri Uzatıldı!

Son Dakika! Covid-19 Sebebi ile Cezaevi İzinleri Uzatıldı!

Covid- 19 sebebi ile izinler uzatıldı. Kanun teklifi ile 525 sayılı Kanunun Geçici 9. maddesinde düzenlenen açık cezaevlerinde barındırılan hükümlülerin koronavirüs sebebi ile izinleri uzatılıyor.

Açık Cezaevi İzinleri 31 Ocak 2021 Tarihine Kadar Uzatılıyor!

TBMM Genel Kurulunda, istihdam teşvikine ve borç yapılandırmasına ilişkin düzenlemeleri de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlar da Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

Kanun kapsamı ile vergi borçları olmak üzere bir çok kamu borcunun yapılandırılmasına ilişkin konular netleşti.

Bunların yanında Ceza infaz kurumlarında Koronavirüs izinleri ile ilgili olarak maddeler görüşüldü. Salgının devam etmesi halinde infaz kurumlarında izinli sayılan hükümlülerin izinlerinin uzatılmasına da karar verildi. Bu karar kapsamında;

Koronavirüs salgın sebebi ile açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda olup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri alarak cezasının infazına karar verilen hükümlüler ve denetimli serbestlik tedbirinden yararlanan hükümlülerin izinli sayılmalarına ilişkin süresi 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatılıyor.

Ayrıca salgının devam etmesi halinde bu süreler Adalet Bakanlığı tarafından iki ayı geçmemek üzere yedi kez uzatılabilecek. Bu süreye bakılarak covid-19 sebebi ile en fazla 31 Temmuz 2021 tarihine kadar uzatılabilmesi öngörülmektedir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.