Postaneden Ev Hanımlarına Devlet Destekli Kredi 2022

19.01.2022
Postaneden Ev Hanımlarına Devlet Destekli Kredi 2022

Çalışmayan ve hiç bir geliri olmayan ev hanımları bankaların finansman desteklerine başvuruda bulunarak en acil ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bunun için mutlaka bankalardan kredi notunun oluşması gereklidir. Bankalarda kredi notu bulunmayan, sigortası olmayan ve geliri bulunmayan ev hanımları krediye nasıl başvuruda bulunmalı, hangi bankalar ev hanımlarına kredi çıkarır, postaneden kredi desteği nasıl alınır, işsiz ev hanımlarına kredi çıkar mı? Gelir belgesiz evraksız nereden kredi alınır, Postaneden ev hanımlarına kredi şartları nelerdir tüm merak edilenler haberimizde..

İşsiz Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Verilir mi?

İşsiz çalışmayan ev hanımları artık kolaylıkla kredi imkanına sahip olacak. 2022 yılında ev hanımlarına kredi ve kredi kartı veren birçok kuruluş bulunmaktadır. Bunlardan en bilindik olanları ise Şekerbank, Denizbank, Teb, Akbank ve Enparadır. Bunların yanından Postane ile anlaşmalı olan Aktifbank, Nkolay sistemi ile anında jet hızında kredi başvurularını değerlendirerek kredi çıkaran bir diğer bankadır. PTT ile anlaşmalı bankalardan ev hanımlarına özel gelir belgesiz evraksız krediye başvurular internetten alınmaktadır. Başvuru için tıklayınız. İsterseniz öncelikle ev hanımlarına postaneden kredi imkanları kredi başvuruları ve kredi hesaplamaları ve örnek ödeme planı ve merak edilen başlıklar ile yazımıza başlayalım.

Postaneden Ev Hanımlarına Kredi İmkanı

Postane, Aktifbank ile yaptıkları mutabakat ile gelir belgesi bulunmayan ev hanımlar dahil, birçok müşterisine anında 40 bin liraya kadar finansman desteği sağlamaktadır. PTT en üst yaş sınırına kadar kredi veren kurum olduğundan bu şart sınırında olan ev hanımlarına ise ipotek karşılığından kredi kullandırmaktadır. İpotek karşılığında kullandırılan kredileri başvuruları PTT şubelerinden alınmakta, diğer kredi işlemlerinin başvuruları internet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Eğer ipotek ettireceğiniz bir gayrimenkulunüz bulunuyorsa, tapu fotokopisi ve mal beyanınız ile size en yakın Postane işyerlerine gidip başvuruda bulunarak istediğiniz limitlerde kredi alabilirsiniz.

İpotek gösterecek bir gayrimenkul tarla, arsa, ev vb. gibi mal beyanına sahip değilseniz ve gelir belgeniz dahi bulunmuyorsa bu durumda da devlet destekli olarak postaneden ev hanımlarına sunulan PTT kredilerden yararlanmak için gerekli kredi işlemlerine buradan başvurarak, istediği krediye anında ulaşıp tüm harcamalarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz. PTT kredi işlemleri detaylarını görüntülemek için tıklayınız.

Aktifbank Kredi Başvurusu

PTT ile anlaşmalı olarak gelir belgesiz Aktifbank müşterilerine özel kredi imkanı sunulmaya devam ediliyor.

Aktifbank kredileri ise:

 • PTT’den emekli kredisi,
 • SMS ile PTT’den emekli kredi,
 • PTT içi birleştirme kredisi,
 • Taksitli alışveriş kredisi,
 • İnternetten anında kredi
 • SMS ile kredi
 • Kolay paketler
 • Kredili destek hesabı
 • N Kolay taşıt kredisi
 • Borç transferi kredileridir.

Nkolay kredi başvuruları 3 adımda yapılıyor.

SMS İle Aktifbank Kredi Başvurusu

Aktifbank kredi başvuruları Sms ile, İnternet bankacılığı üzerinden alıyor. Sms ile krediye başvurmak isteyenlerin yapması gereken:

KREDİ boşluk, TC Kimlik Numaranızı yazıp, 3050’ye sms atmak. İnternet üzerinden başvuruları ise şu şekilde yapılacak: Aktifbank kredi işlemlerinden bireysel kredi seçeneğinden kredi başvurusu tıklandıktan sonra açılacak olan Nkolay kredi sistemi üzerinden ihtiyaç duyulan tutarı girip, kaç taksitte ödeyeceğini seçerek, Paranı hemen al üzerinden ödeme planı oluşturulacak ve eğer ödeme planı uygun görülüyorsa kredi anından hesaba aktarılacaktır.

PTT elektrik faturası yardımı sorgulama yaparak yardım başvurularınızın durumu da görüntüleyebilirsiniz.

Nkolay İnternetten Kredi Başvurusu

Çalışmayan ev hanımları Aktifbank üzerinden kredi başvurularını tamamlayarak şubeye gitmeden, anında parasını hesabından alabilecektir. Para hesaba yattıktan sonra diledikleri zaman www.aktifbank.com.tr üzerinden İnternet Şubesinden, Nkolay ile tüm Atm’lerden, ücretsiz bir şekilde tüm ptt  şubelerinden alabilir, bu kanallardan 7/24 ücretsiz para transferi yapabilirler.

Postaneden Kredi Alma Şartları Nelerdir?

Ptt üzerinden ev hanımlarına kredi imkanlarından yararlanmak için bazı koşulların sağlanması gerekiyor. Kredi notu düşük olan kişilere bankalar kredi vermediğinden dolayı öncelikle kredi notu yükseltilmesi gereklidir. Kredi notunuz düşük ise borçlarınızı zamanında aksatmadan ödemeli ve mutlaka banka ile aranızı iyi tutmalısınız. Ev hanımları bankalardan eşlerinin maaş durumlarına göre istedikleri limitlerde krediye sahip olabileceklerdir. Ancak hiçbir geliri bulunmuyorsa ve sigortası yoksa bu durumda yukarıda anlattığımız gibi Aktif, Nkolay üzerinden kredi kullanabilirler. Postaneden Ev hanımlarına kredi için, ev hanımlarımız eğer kira geliri gibi bir yan gelire sahip ise ve üzerine kayıtlı herhangi bir tapu belgesi bulunuyorsa, ipotek karşılığında kredi veren bankalara kredi başvurusunda bulunarak kredilerden yararlanabileceklerdir.

Ev hanımlarının yan gelir olarak elde ettiği kira geliri bulunuyorsa kira getirisi elde ettiğine dair belge ibraz ederek krediden yararlanabilirsiniz. Ev hanımları bankalardan:

 • Ev hanımları ek gelir ile kredi alabileceği gibi,
 • İpotek karşılığında kredi alabilir,
 • Emekli maaşlarının üzerinden,
 • Bankalardaki finansal duruma göre krediye sahip olabilirler.

Gelir belgesi olmayan ve çalışmayan bayanların bankalara yapacakları kredi başvurularının olumlu olarak değerlendirilmesi için mutlaka, bankaların istedikleri şartları yerine getirmeleri gereklidir. Bundan dolayı kredi talebinde bulunmadan önce bankanın istediği özel şartları taşıdığınızdan emin olun. Bankalara yapılacak olan kredi başvurunuzun reddedilmesi kredi notunuzun düşmesine yol açacağından kredi başvurularınızın olumsuz değerlendirilmesine neden olabilir. Bankaların ev hanımlarında kredi başvurularında yerine getirmelerini isteyebileceği bazı özel şartları şu şekilde sıralanabilir.

 • Gelir belgesi yerine kira gelir belgesi,
 • İpotek gösterilebilecek kira sözleşmesi, tapu belgesi, teminata karşılık gelebilecek belgeler,
 • Kefil isteniyorsa kefilin gelir belgesi gibi belgeleri bankaya göstererek istedikleri limitlerde krediye sahip olabilirler.

Emekli Maaşına Kredi Nasıl Alınır?

PTT üzerinden emekli müşterilere özel verilen kredilere başvuruda bulunarak kredi alabilmek mümkündür. 84 yaşına kadar olan ev hanımları Postaneden emekli kredisine başvuruda bulunarak kredi alabileceklerdir. Maaşını PTT üzerinden alan eşlerinin üzerinden kredi başvuruları hiç şubeye gitmeden başvurular yapılabilmektedir. PTT’den emekli kredisi başvurusu PTT boşluk TC Kimlik numaranı 3050’ye SMS ile gönderilerek yapılabilmektedir. 80 bin liraya kadar 84 yaşındaki Emekli müşterilerine Kredini anında hesaplarından devlethaber.net alabilirler.

Emekli maaşını PTT’den alanlara özel sunulan PTT emekli kredisi %1,89 faiz oranları ile sunulmaktadır. PTT ile anlaşmalı olan diğer bankalar:

 • Aktif bank
 • TEB
 • Burgan bank
 • Deniz Bank üzerinden üst yaş sınırına kadar 80 bin liraya kadar kredi alabilirler.

Aktifbank Kredi Hesaplama

Acil nakte ihtiyaç duyan ev hanımları 36 ay vadede ve 30 bin liraya kadar PTT iş yerlerine giderek kredi başvurusunda bulunarak kefilsiz şartsız kredi olanaklarından yararlanabilmek için gerekli bilgi ve belgelerinizi ileterek kredi başvurusunda bulunarak krediye sahip devlethaber.net olabilirler.

PTT’den Aktifbank ihtiyaç kredisi %2,19- %2,79 faiz oranları ile sunulmaktadır. Faiz oranı tablosu şu şekildedir:

Kredi TutarıVadesiFaiz oranıAylık TaksitToplam Maliyet
10.000 TL36 ay %2,79482,13 TL22.749,60

Ev hanımları Aktifbank üzerinden %2,49 faiz üzerinden alacakları kredilerin  hesaplaması:

Kredi MiktarıVadesiAylık Ödeme
7.500 TL36 ay361,60 TL
15.000 TL36 ay723,19 TL
20.000 TL36 ay964,26 TL
30.000 TL36 ay1.446,39 TL

Diğer tutarlardaki kredilerin hesaplaması için tıklayınız.

Nkolay Kredi Nasıl Alınır?

NKolay kredilerine TC. vatandaşı olan, 18 yaşından büyük, kredi notu yüksek olan ve kredi risk ve istihbaratında herhangi bir olumsuzluğu bulunmayan herkes sms ve İnternet kolaylıkla başvuruda bulunabilirler. Bu durumda ev hanımları da bankalarda açtıracakları mevduat hesaplarına düzenli nakit akışı sağlayarak kredi kayıt bürosuna kayıt oluşturabilecekler ve kredi notları düşük ise borçlarını düzenli ödeyerek kredi notları düşük ile yükselterek bu imkanlardan yararlanabileceklerdir.

Aktifbank Güncel faiz oranları ise şu şekilde olacaktır.

Kredi Tutarı15.000 TL.
Vade (Ay)36
Faiz Oranı%2, 19
Taksit Tutarı649,46 TL.
Kredi Tahsis Ücreti78,75 TL.
Aylık Efektif Faiz2,6623 %
Yıllık Efektif Faiz37,0679%​​
Kredi Tutarı15.000 TL.
Vade (Ay)36
Faiz Oranı%2,79
Taksit Tutarı723,19 TL.
Kredi Tahsis Ücreti78,75 TL.
Aylık Efektif Faiz3,3842 %
Yıllık Efektif Faiz49,0908 %​​

Aktifbank Nkolay İle Ev Hanımlarına Kredi Hesaplama

Aktifbank Haziran ayı için ev hanımlarına belirlemiş olduğu tüketici kredisi faiz oranı 36 aya kadar vadelerdeki kredi hesaplaması ise şu şekildedir:

Kredi MiktarıAylık ÖdemeToplam Maliyet
5.000 TL153,32 TL9.199,35 TL
10.000 TL306,65 TL18.398,79 TL
15.000 TL459,97 TL27.598,16 TL
20.000 TL613,29 TL36.797,53 TL

Ev hanımları Postaneden kredi başvurularını PTT şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusundan bulunarak yapabileceği gibi, Nkolay sistemi ile Aktifbank üzerinden internetten ve sms ile başvuruda bulunarak acil nakit ihtiyaçlarını bu krediler ile karşılayabileceklerdir.

Devlet tarafından eşi vefat eden bayanlara maddi yardımlar da yapılmaya devam etmektedir. Devlet destekli olarak sunulan tüm maddi yardımları görüntülemek için tıklayınız.

YORUMLAR

 1. Serap dinc dedi ki:

  Zor durumdayım