Ont Coin Nedir? Ontology Coin 2021

27.10.2021
Ont Coin Nedir? Ontology Coin 2021

Ontology, dijital kimlik ve verilerde uzmanlaşmış yüksek performanslı, açık kaynaklı bir blok zinciridir. Ontology’nin benzersiz altyapısı, güçlü zincirler arası işbirliğini ve Katman 2 ölçeklenebilirliğini destekleyerek işletmelere ihtiyaçlarına uygun bir blok zinciri tasarlama esnekliği sunar. Hızı, güvenliği ve güveni artırmak için merkezi olmayan kimlik ve veri paylaşım protokolleri paketi ile Ontology’nin özellikleri arasında, ekosistem genelinde kullanılan bir mobil dijital kimlik uygulaması ve DID olan ONT ID ve merkezi olmayan bir veri alışverişi ve işbirliği çerçevesi olan DDXF bulunur.

Ontology, piyasaya sürüldüğünde, NEO blok zincirinde bir NEP-5 belirteci olarak hayata başlayan ONT kripto para biriminin bir dizi topluluk dağıtımı ve airdropları lehine popüler ilk madeni para teklifi (ICO) modelinden vazgeçmeyi seçti. Bu, hem organik fiyat keşfinin hem de tutkulu bir topluluğun hızla kurulmasına yardımcı oldu ve projenin müteakip düzenleyici incelemelerden kaçınmasına yardımcı oldu.

Örneğin, kısa bir süre için Ontology haber bültenine kaydolan herhangi bir kişi, jeton Binance gibi büyük borsalarda listelendikten kısa bir süre sonra jeton başına 10 $ değerine ulaşan ücretsiz 1.000 ONT’lik bir airdrop aldı.

Ontology, 30 Haziran 2018’de kendi MainNet’ini başlattı ve şimdi NEO blok zincirinden bağımsız olarak çalışıyor.

Ontolojinin Kurucuları Kimlerdir?

Ontology, Ontology’nin Kurucusu Li Jun tarafından kurulmuştur. Ontology’nin ilk geliştirme aşamalarında Ontology, Onchain’in geliştirici ekibinin bazı üyelerinden teknik destek aldı. Bununla birlikte, ikisi her zaman resmi olarak ayrı projeler oldular ve kendi hedeflerini takip ettiler.

Ontolojiyi Benzersiz Kılan Nedir?

Ontology, çeşitli gerçek yaşam kullanım durumları sunar ve işletmelerin Ontology blok zincirinin üzerine kendi blok zincirlerini oluşturmalarına olanak tanır. Daha da önemlisi, Ontology, Ethereum ve NEO gibi rakiplerin tasarım gereği sahip olmadığı yönetim ve gelişmiş gizlilik gibi özellikler açısından özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilmiş blok zincirleri oluşturmalarına izin vererek işletmeler için daha fazla esneklik sunuyor.

ONT zinciri ayrıca, varlıklarına bağlı olarak ONT sahiplerine ücretsiz Ontology Gas (ONG) üreterek ve dağıtarak işlem ağı ücretlerinin reddedilmesine yardımcı olur. Ontology ayrıca, farklı blok zincirleri arasında sorunsuz bir şekilde aktarılabilen akıllı sözleşmeler, kriptografik kimlik kanıtları (ONT ID) ve belirteçli veriler (DDXF) gibi ek özellikler sağlar.

Örnek olarak çoğu ülkede katı veri gizliliği yasalarına tabi olan bir hastanın tıbbi kayıtları, hasta verilerinin bütünlüğünden ve mahremiyetinden ödün vermeden Ontology ağında kullanılabilir. Gizli verileri aktaran tıbbi işletme, hasta verilerinin yetkisiz kişilerin eline geçmesinden korkmadan diğer taraflarla nelerin hangi koşullarda paylaşılacağını kontrol edebilmektedir.

Dolaşımda Kaç Ontoloji (ONT) Vardır?

Ontology’nin toplam ont madeni para kaynağı 1.000.000.000 ONT’dir ve bunun yaklaşık % 80’i şu anda dolaşımdadır. Başlangıçta, ONT jetonlarının % 15’i çekirdek ekibine,% 10’u NEO konseyine,% 28’i kurumsal ortaklara,% 10’u teknik topluluğuna ve % 25’i ekosisteminin geliştirilmesine tahsis edildi. Bu jetonlar, sıkı bir tarama sürecine ve Ekim 2020’nin sonuna kadar iki yıldan fazla süren çeşitli kilit açma dönemlerine tabi tutuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hot Coin Geleceği 2021 – Holo Yorum

Ontoloji Ağı Nasıl Güvende Tutulur?

Ontology ağı, tamamen merkezi olmayan bir ağdır ve bu nedenle, bir etki yaratmak için bağlı cihazların yarısından fazlasını etkilemesi gereken bilgisayar korsanlarına karşı oldukça dirençlidir.

Ontolojiyi (ONT) Nereden Satın Alabilirsiniz?

Hem ONT hem de ONG, Coinbase haricinde Binance ve OKEx gibi dünyanın önde gelen borsaları tarafından listelenmekte ve desteklenmektedir.

Ontology Coin Hangi Ülkenin

2017 yılı itibariyle Çin merkezli olarak OnChain tarafından kurulan ONT’nin kurucu üyeleri içerisinde

  • Jun Li
  • Da Hongfei
  • Eric Zhang bulunuyor.

Ontology coin hangi ülkenin sorusunu bu şekilde yanıtlamamız mümkün. Rakiplerine oranla kullanıcılarına ve şirketleri farklı yönetimsel avantajlar sunar. Sunduğu en önemli avantaj kişisel blockchain oluşturmalarına olanak tanımasıdır.

Toplamda 1.000.000.000 adet arzı olan Ontology Coin’ yaklaşık olarak % 80 kadarı piyasada aktif kullanılır. Yüzdesel bazda 4 farklı kitleye ayrılmıştır. Yaşanabilecek siber saldırılara, karşı oldukça dirençli olan Ontology Coin (ONT),bu direnci tam anlamıyla merkeziyetsizdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.