Mobil Ödemeye İtiraz Etme Yolları 2021

20.01.2021
Mobil Ödemeye İtiraz Etme Yolları 2021

Mobil ödemelerinizden şikayetçi misiniz? Sürekli ödeme işlemlerine mi denk geliyorsunuz? Mobil Ödemeye İtiraz Etme Yollarını mı arıyorsunuz? Tüm işlemleri sizin için araştırdık. Artık  dolandırıcılığa son!  Vodafone mobil ödeme nedir, iptal etme, Turkcell, Google Play ödemelerini iptal etme, itiraz etme, oyun üyeliği iptali, VEPAŞ nasıl iptal edilir, ödeme işlem ücreti nedir? gibi tüm merak edilen ve yapmak istediğiniz işlemleri sizin için derledik. Yazımızın devamında mobil ödeme ile ilgili her şeyi öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.

Mobil Ödeme Nedir?

Telefonlarınızın IOS veya ANDROİD sistemlerinin, satın aldığınız oyun, program, üye olduğunuz oyunları satın aldığınız ve belirli ücret karşılığında sizden 3 ayda bir tahsil edilen ücretine denmektedir. Dilerseniz faturanıza, dilerseniz kredi veya banka kart bilgilerinizi girerek satın aldığınız işlemlere mobil ödeme denir. Tüm GSM operatörlerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Ödeme Üyeliği Nedir?

Mobil ödeme üyeliği veya mobil ödeme işlem ücreti olarak bilinen, her telefon şirketi tarafından belirli şartlara ve limitlere bağlı olarak, 3 ayda bir alınan faturaya veya TL ödemesine yansıyan ve kesilen işlemdir. Üye olduğunuz oyun, ücretli site veya program, müzik indirme programı, çevrim içi oyun satın alma, alışveriş gibi işlemlerde belirli bir ücret karşılığı sizden alınan bir üyelik ücretidir. Ömür boyu kullanmak zorunda değilsiniz. Dilediğinizde GSM şirketiniz veya SMS, müşteri hizmetleri aracılığıyla üyeliğinizi açıp kapatabilirsiniz. Veya telefonunuzdan mobil ödeme seçeneğini açıp satın alabilir, kapatabilir ve iptalini sağlayabilirsiniz.

Mobil Ödeme İşlemini Nasıl İptal Edebilirim?

mobil üzerinden satın aldığınız programları ve ödeme işlemini iptal mi etmek istiyorsunuz? Veya yanlışlıkla işleme onay mı verdiniz? Bu işlem çok kolay, korkmayın! Tek yapmanız gereken öncelikle uygulamayı Google Play veya Apple Store’ den iptal ediniz. Mobil Ödemeye İtiraz EtmeDaha sonra kart ile ödeme yaptıysanız bankanızı arayarak bu işlemin kaldırılmasını talep etmeniz gerekiyor. Kullandığınız operatörün müşteri hizmetlerini arayarak yaptığınız ödeme işleminin iptalini talep ediniz. Veya SMS işlemi işe örneğin; Turkcell operatörünü kullanıyorsanız, MOBİLÖDEME IPTAL yazarak 7777‘ ye göndermeniz yeterli olacaktır. Bu sayede işleminizi iptal etmiş olacak ve ödeme yapmadan iptal etmiş olacaksınız. 🙂

Mobil Ödeme Vodafone ve Turkcell İptal İşlemi 2021

Turkcell için; SeçtiğinizMobil Ödemeye İtiraz Etme oyun ve program ödemelerini iptal mi ediyorsunuz? Vermiş olduğumuz bu bilgiler ile işleminizi kolay bir şekilde tamamlayacaksınız. Bu işlemi mobil ödeme servislerinden kolaylıkla açıp kapatabilirsiniz. Web sitesi üzerinden, SMS üzerinden veya 532, 444 0 532 numaralı telefonu arayarak müşteri hizmetlerinden ödemeyi iptal ettirebilirsiniz. Sms üzerinden ise, MOBILODEME IPTAL yazarak 7777′ ye gönderin. Gelen onaydan sonra artık işleminiz iptal edilmiş olacaktır. Aynı şekilde açma işlemlerini de müşteri hizmetleri sisteminden veya mesaj yolu ile halledebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra hesabınızdan mobil ödeme kapat bölümünü kapatmayı unutmayın!

Aksi takdirde sadece uygulama içi siteler değil, alışveriş yaptığınız sitelerden de dolandırılabilir ve fazla ücret ödeyebilirsiniz. Kartla ödediğiniz web sitesi veya uygulama ücretlerini tek seferlik bilgileri kaydetmeden yapmanızda fayda var. Yoksa mobil ödeme dolandırıcılıklarıyla karşı karşıya gelebilirsiniz…

Vodafone İçin; Burada ödeme ve programlarını yukarıda verdiğimiz gibi işlemleri takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca HGS (hızlı geçiş sistemleri) ve bu tarz işlemlerinizi PTT’ ye gitmeden mobil ödeme sisteminden de ödeyebilirsiniz. Telefonunuzdan Online Self Servis, Hat işlemlerim seçeneğiniz ile ilgili adımları takip ederek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. MOBILODEME AC yazıp 7878‘ e gönderin, MOBİLODEME KAPAT seçeneği ile işleminizi gerçekleştirin. Ayrıca 542 veya 0542 00 00′ ı arayarak bilgi alabilir işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme Nasıl Açılır?

Hattınız ödemesi kapalıysa MOBILODEME KAYIT yazarak 5555′ e mesaj gönderebilir, ayrıca 444 1 500‘ ü arayarak kolayca ödemenizi açtırabilir kayıt olabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizi telefonunuzun ödeme sisteminden de aktifleştirip dilediğiniz zaman kullanabilir ve iptal hakkınızı kullanabilirsiniz. Satın aldığınız, harcama yaptığınız, tüm mobil ödemeler faturanıza yansımaktadır. Faturanızı ödemediğiniz zaman ise, %0,83 gibi bir gecikme konarak ödediğinizde kesilecektir.

Vepaş Nedir?

Mobil Ödemeye İtiraz Etme

Mobil Oyun Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Telefonunuzdan ücretli oyun indirdiniz ve iptal mi etmek istiyorsunuz? Çok basit bir yöntem ile işleminizi iptal etmenizi sağlayacağız. Kullandığınız IOS ve ANDROID uygulama için sizlere oyun üyeliği iptal etme işleminizi anlatacağız. Dilerseniz başlayalım.

ANDROID;

  • Öncelikle, doğru google hesabınıza giriş yapınız.
  • Daha sonra Google Play Store sayfanızdan menü seçeneğine tıklayın.
  • Satın aldığınız içerikler ekrana gelecektir, oradan iptal etme seçeneğine tıklayın.
  • Aboneliğinizi iptal ederek, talimatları uygulayın.

İşleminizi iptal ettiniz. Ancak ödediğiniz miktar size geri ödenmez. Bir sonraki ay kesintiye uğramaz, geçmiş tarihler için ne yazık ki ödeme alamazsınız.

IOS İçin;

  • Ayarlar uygulamasını açınız.
  • Adınızın üzerine tıklayın ve aboneliklere giriş yapın.
  • İptal etmek istediğiniz aboneliği seçin.
  • Ve aboneliğimi iptal et seçeneği ile iptal işleminizi gerçekleştirin.

Artık oyun üyeliğiniz iptal edilmiştir. Bir sonraki dönemde işlem ücretiniz kesilmeyecek ve aboneliğiniz iptal edilmiş olacaktır. Ancak yine yukarıda gibi satın aldığınızda ödediğiniz miktar geri ödenmez. Unutmayın! Bu durumdan dolayı satın alma işlemlerinizde seçimlerinizi yaparken dikkat etmenizde fayda var.

Google Play Mobil Ödeme İptali ve İtiraz Etme

Google Play’ da ödeme işleminizi iptal etmek ve itiraz etmek sandığınız kadar zor bir işlem değildir. Adımları takip ederek iptal ve itiraz edebilirsiniz. Google Pay uygulamasını açınız. Sol üst tarafta menü seçeneğine tıklayın ve etkinlik bölümüne giriş yapın. İptal etmek istediğiniz ürünü seçin. Ödemeyi iptal et’ e tıklayarak işlemi durdurun. Ancak böyle bir seçenek yoksa alıcı parayı çoktan almıştır. İtiraz ederek alıcıdan parayı iade etmesini isteyin. Kullandığınız ödeme yöntemine göre geri ödemeniz 5- 10 günü bulabilir. Eğer işleminizi kredi kartınızdan yaptıysanız bu işlemi iptal etmek için sadece 30 dakikanız vardır. Sonrasında satın alma işlemi hemen gerçekleşecektir. Uygulamayı 2 kez satın alırsanız satışınız kesinleşmiş olur ve iptal edene kadar her ay kartınızdan kesilir. İşleminize itiraz etmek için ise web sitesi veya uygulama üzerinden satın alma işlemi gerçekleştirdiğiniz de alıcıya mesaj göndererek, veya satın aldığınız yerde bulunan satıcı ile iletişime geçerek itiraz ederek geri ücret talep edebilirsiniz. Bunun sonuçlanması ise 10 günü bulacaktır.

Mobil Ödeme İtiraz

Mobil Ödemeye İtiraz Etme Yolları Nelerdir?

Mobil Ödeme Dolandırıcılığı

Bir çok insanın GSM ve ödeme yaptıkları yerlerden yaşadığı problem olarak gündeme gelmiştir. Mobil ödeme dolandırıcılığı internet üzerinden satın aldığınız işlemler sırasında kart bilgileriniz kopyalanarak yapılan ve ödediğiniz miktarın fazlasını keserek ödemeyi gerçekleştiren işlemlerden oluşuyor. Veya GSM operatörleri adına onay mesajları yollayarak yine hattınız üzerinden işlemlerinizden program, oyun gibi ücretler alıyor. Bu durumda yapmanız gereken çok basit! İşlemi yaparken seçimlerinizi bir kere olarak seçin ve bilgilerinizi kimse ile paylaşmayın. Şikayet birimlerinden muhakkak şikayet edin ve dava açın. Paranızı geri alarak işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca, işlemlerinizden sonra uygulamadan otomatik ödemelerinizi kapatın.

VEPAŞ Nasıl İptal Edilir?

Vepaş, Vodafone operatörünün elektronik para para ödeme hizmetleridir. Bir nevi nakit kart işlemini görmektedir. Bunu iptal etmek için Play, Pay ve Apple Store‘ lerinizden aboneliklerinizi iptal ederek ve müşteri hizmetlerini arayarak iptalini sağlayabilirsiniz. İşlem sonrasında 24 saat içerisinde iptal etmeniz gerekir, yoksa işleminizin ücreti çoktan alınmış olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.