Mobil Ödeme Kapattırma 2021 (Turkcell Vodafone Türk Telekom)

Mobil Ödeme Kapattırma 2021 (Turkcell Vodafone Türk Telekom)

GSM operatörlerinin tümünü kapsayan mobil ödeme nedir,  Turkcell, Vodafone limiti, Türk Telekom (Avea) mobil ödemeye kapattırma açma, Paycell iptali, limiti ne zaman yenilenir? gibi merak edilen tüm işlemleriniz için cevaplar burada! Kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz başlayalım.

Mobil Ödeme Nedir?

Hattınızla, anlaşmalı kurumlardan alacağınız mal ve hizmetin bedelini kart yada nakit kullanmadan faturanıza yansıtarak yada TL bakiyenizden kullanarak hızlıca ödeme yapıp, seçtiğiniz şeyi satın almanızı sağlayan bir hizmettir. Mobil ödeme üyeliği veya mobil ödeme işlem ücreti olarak bilinen, her telefon şirketi tarafından belirli şartlara bağlı olarak, verilen sürelerde alınan faturaya veya TL ödemesine yansıyan ve kesilen işleme denir. Üye olduğunuz oyun, program, alışveriş, çevrim içi oyun gibi işlemlerde belirli bir ücret karşılığı sizden alınan bir üyelik ücretine denmektedir. Her zaman kullanmak zorunda değilsiniz. Dilediğinizde GSM şirketlerinden veya SMS, müşteri hizmetleri aracılığıyla üyeliğinizi açıp kapatabilirsiniz. Veya web sitesi ile ilgili alana cep telefonunuzu girerek mesaj gönderebilirsiniz. SMS’ i onaylayarak işlemine başlayabilirsiniz.

Mobil Ödeme Kapattırma İşlemi Turkcell ve Vodafone

Hattınızı Turkcell için ilk olarak SMS yolu ile kapatmak için, MOBILODEMEKAPAMA yazarak 5522′ ye gönderebilir ve kapattırabilirsiniz. Açtırmak için ise, MOBILODEME AC yazarak yine aynı numaraya göndererek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz çağrı merkezinden 0850 622 60 60 numaralarıyla görüşerek turkcel mobil ödeme kapama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone mobil ödeme kapatma işleminiz için ise, MOBILODEME KAPAT yazarak 7878′ e ücretsiz olarak mesaj göndererek mobil kapama işlemini uygulayabilirsiniz. Veya Vodafone yanımda uygulamasını indirerek, işlem yapmak istediğiniz hesapla giriş yapınız. Ardından 3 çizgi ikonuna tıklayarak ayarlar kısmına girin. Ardından ayarlar kısmında mobil ödeme seçeneğine girin. Burada Mobil Ödeme seçeneğine tıklayarak açma/kapama butonuna tıklayın ve kapatın. Dilerseniz, bu sayfadan limit değişikliği de yapabilirsiniz. Bu özelliği kapalı tutmanızda fayda var çünkü sizden izinsiz hiç bir ödeme gerçekleştirelemez.

Vodafone Mobil Ödeme Açma

Türk Telekom Mobil Ödeme Kapama

Vodafone Mobil Ödeme Limiti Ne Zaman Yenilenir?

Vodafone mobil ödeme limitleri otomatik olarak aktarılmamaktadır. Bu işlem için aylık kullanabileceğiniz harcamalar bellidir. Tek seferde 150 TL harcama yapabilirsiniz ancak günlük limitiniz 200 TL’ dir. Aylık limiti ise 350 TL olarak kısıtlanmıştır. Ayrıca yeni hat sahiplerinin de yararlanması için 3 ay beklemeleri gerekmektedir. Mobil ödeme ile işlem yapacağınız alışveriş siteleri ise;

  • Google Oyun, 
  • Facebook,
  • Spotify,
  • Tıkla Gelsin 

üzerinden alışverişleriniz sağlanmaktadır. Mobil ödemeniz için aylık süreniz bittiyse bir sonraki ayı beklemeniz gerekmektedir. Tekrar kullanabilmek için 1 ayı doldurduktan sonra tekrar kullanımınız yenilecektir. Yine aynı şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Türk Telekom (Avea) için Mobil Ödeme Açma ve Kapattırma

Türk Telekom’un bu servisinden yararlanmanız için mobil hattınızın açık olması gerekir. Faturasız hat kullanıyorsanız yeterli bakiyenizin olması gerekmektedir. Anlaşmalı olan siteler ile ödeme seçeneklerinden Türk Telekom mobil ödemeyi seçebilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hattınızda bu seçenek kapalı ise yapmanız gereken şey çok basit! MOBILODEME KAYIT yazıp 5555‘ e gönderin veya 444 11 15- 444 1 500‘ ü arayarak kolaylıkla hattınızı ödemeye açtırabilirsiniz. Türk Telekom ödeme limitleri faturasızlar için aylık 500, faturalı hatlar için ise aylık 400 TL‘ dir. Servis bedeli her mesaj için 50 kuruştur.  Yeni hat sahipleri için ilk aylık ücreti 40 TL‘ dir.

Paycell Mobil Ödeme İptali

Paycell; Tüm müşterilerine telefon numarası ile farklı ödeme yöntemleri sunan bir ödeme platformudur. Bu platform ile anlaşmalı iş yerleriyle dilediğin bankanın kredi kartını kaydederek tek tıkla alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik Turkcell müşterisi iseniz herhangi bir kart bilgisi eklemeden anlaşmalı noktalarda faturanız veya TL bakiyeniz ile ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca nakit paranızı bu sayede dijital paraya çevirebilirsiniz. Dilerseniz mağazalardan, çağrı merkezlerinden veya paycell uygulaması ile faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz.  Mobil Ödemeye kapatmak için ise 0850 622 6060 numaralı çağrı merkezinden veya MOBILKAPAMA yazarak 5522‘ ye göndererek kapama işlemini yapabilirsiniz. Anlaşmalı olduğu firmalar ise;

  • Uygulama mağazası
  • Google Oyun 
  • efsaneler Ligi
  • Facebook
  • Joygame
  • N11 gibi üye olduğu firmalar ile kolayca alışveriş yapabilirsiniz.

Alışveriş yaparken Turkcell mobil ödeme seçeneğini seçmeyi unutmayın. Yaptığınız işlemler faturalıysanız faturanızdan, hat sahibi iseniz TL bakiyenizden düşülmektedir.  Para yükleme işleminde ise; Uygulama bölümünden ”Hesabım” bölümünden Kredi veya Banka kartları adımlarını takip ederek banka kartınıza ekleyebilirsiniz. Ana sayfada ”Para Yükle” bölümünde yükleme yapılacak Paycell kartınızı seçmeyi, bakiyenizi seçmeyi unutmayın! Bu işlemlerden sonra bakiyeniz TL’ ye dönüşecektir ve kartınızda görebilirsiniz. Güle güle harcayın. 🙂

Mobilden ödeme sırasında istemediğiniz bir ödemeniz mi gerçekleşti? Bu işlemle ilgili bilgi almak için mobil ödemeye itiraz edebilirsiniz. Nasıl yapılacağı konusunda yazımızı inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.