Mobil Ödeme İle Google Play Kodu Alma Yöntemi

Mobil Ödeme İle Google Play Kodu Alma Yöntemi

Gelişen teknolojiyle çoğumuzun elinde IOS ve Android işlemcili telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar vardır. Hemen hemen hepimiz bir çok uygulama kullanıp, oyun oynuyoruzdur. Bazen de uygulama ya da oyunlarda iç satın alma gerekebiliyor, bu da satın almadığınız sürece bazı özelliklerden yararlanılmamasına neden oluyor. Böyle olunca satın almak zorunlu bir seçenek haline gelir. Android kullanıyorsanız ve mobil ödeme ile Google Play kodu almak istiyorsanız, yazımızdan nasıl alınacağını öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda Play store nedir, mobil ödeme nedir, mobil ödeme ile kod alma yöntemi, bedava kodlar, Generatör ve kod nasıl kazanılır. Bu konuları ele alacağız.

Google Play Store Nedir?

Dünyanın en büyük dijital platformu olan Google’nin android işlemcisi için geliştirdiği, elektronik medya dağıtım ve satış platformudur. Android telefonunuza uygulama indirmeye yarayan mini bir mağaza da diyebiliriz.

Play Store Nasıl Etkinleştirilir?

 • Telefonun Ayarlar kısmını açın
 • Uygulamalar bölümünü açın.
 • Buradan Google Play Store’ yi bulun.
 • Etkinleştir butonuna basın. Play Store’ yi de bu şekilde kolayca etkinleştirebilirsiniz.

Mobil Ödeme Nedir?

Mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilen bir ödeme şeklidir. Bu ödeme kullandığınız GSM operatörünün faturasına yansıtılarak yapılır. Herhangi bir kart kullanmanıza gerek yoktur.

Google Play Store Nedir?

Mobil Ödeme İle Google Play Kodu Alma

Mobil ödeme yaparak Google Play’ deki içerik ve uygulamaları satın alabilirsiniz. İstediğiniz uygulama ve uygulama içi içerikleri kart bilgileri olmadan sadece kullandığınız operatör faturalı ise faturanıza, faturasız ise bakiyenize yansıyarak satın alabilirsiniz. Mobil ödeme işleme e-posta ile eşleşecektir. Bundan dolayı hat takılı olmayan tablet veya bilgisayar üzerinden de ödeme işlemlerini yapabilirsiniz. Örneğin Turkcell kullanıyorsanız ve hattınızı Google için mobil ödemeye tanımladığınızda 10 TL kazanabilirsiniz. Bir örnek üzerinden daha gidelim Vodafone kullanıcısıysanız Google ödeme işlemlerini mobil ödeme olarak tanımlayabilir, böylelikle Play Store’ dan harcama yapabilirsiniz. Ayrıca hediye kartları ve kodlarını D&R, Teknosa, MediaMarkt, Carrefour, Bim, Ucz, Adese gibi market ve mağazalardan alabilir ve yine platformda harcama yapabilirsiniz.

Google Play Kodu Nasıl Kazanılır?

Hediye veya promosyon kodu almak istiyorsanız, D&R, Teknosa, MediaMarkt gibi yukarıda belirttiğimiz marketlerden ve mağazalardan alabilirsiniz. Ayrıca operatörler bu platformda yaptığınız harcamalar için ek puan verebiliyor. Tabii bu yöntemlerin dışında bir de kod üreticisi olduğunu söyleyen siteler var. Bu sitelerden kod almadan önce dikkatlice araştırmanız bizden bir tavsiye olsun. Google Play hediye kartları;

 • 25 TL
 • 50 TL
 • 100 TL olarak satılmaktadır.
  Eğer 50 TL’ lik kart aldıysanız ve bu kartın sadece 15 lirasını kullandıysanız, geri kalan 35 lirası hesabınızda korunacaktır. Yine bu para üzerinden harcama yapabilir ya da yeni bir kart alarak üstüne ekleme yapabilirsiniz.
  Bu kodları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız onu da hemen anlatalım.
  Öncelikle hesabınızı aktif hale getirin bu aşamadan sonra “Menü” seçeneğinden Kullan butonuna tıkayın. Kodunuzu girdikten sonra kullan diyerek Play Kodunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Play Bakiyesine Ekleme Yapma ve Kontrol Etme

Google play hediye kartını, dijital hediye kodlarını ve promosyon kodlarını kullanarak ya da belirttiğimiz mağazalar üzerinden nakit ekleyerek bakiyenize ekleme yapabilirsiniz. Bakiyenizi de ” Ödeme Yöntemleri” sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Bedava Google Play Kodu Nasıl Kazanılır?

Google Play Kod Generatör Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle, internette arama yaptığımızda karşımıza bir sürü sayfa geliyor. Play kod içinde bir arama yaptığınızda bedava yolları araştırıyorsanız bunun içinde bir sürü site var. Fakat bu sitelerin çoğu gerçeği yansıtmıyor. Siteler kendini generatör, kod üreticisi olarak gösterebiliyor fakat, bu siteler sadece virüsten ibaret. Kod almak için tıkladığınızda telefon, tablet ya da bilgisayara virüs bulaşabiliyor. Bu yüzden generatör olarak adlandırılan bu sitelerden kod almadan önce kullanıcı yorumlarına bakabilir ya da site güvenilir mi bir araştırma yapıp ondan sonra kod alabilirsiniz.

Bedava Google Play Kodu Nasıl Kazanılır?

Günümüzde çoğu şeyi para ödemeden yardımcı siteler üzerinden yapabilmek mümkün olabiliyor. Özellikle oyun gibi uygulamalarda bazı hile yöntemlerine başvurarak paralı şeyleri bedavaya yapabilmek mümkün. Bizde biraz araştırma yaptık ve Play Store’ dan bedava kod kazanma yollarını bulduk. Bunlar genellikle çalışan ve kullananların memnun olduğu siteler fakat her zaman işe yaradıklarını söyleyemeyiz yani garantisini veremeyiz. Ama denemekten bir şey kaybedilmez.

 • Swagbucks. Sanal ortamdan hediye kart kazanmanızı sağlayan programdır. Çeşitli videolar izleyerek, anketler doldurarak ödüller ve Play Store kartı kazanabilirsiniz.
 • InstaGC. Yine video izleme, anket doldurma ve uygulama indirme gibi işlemleri tamamladığınızda size puan kazandıran bir web sitesidir. Bu siteden kazandığınız 100 puan 1 dolara eşittir. Bu şekilde puanlarınızı biriktirerek Play Kodu alabilirsiniz.
 • Free My Apps. Google play, Amazon ve Xbox gibi platformlar için hediye kuponları kazanmanıza yardımcı olan bir uygulamadır. Uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra uygulamanın size sunduğu örneğin youtube videosunu izleyerek puanlar kazanabilirsiniz.
 • Feature Points. Google Play’ de yer alan uygulamaları indirmenize yardımcı olmaktadır. Sistemin size önerdiği uygulamaları indirerek puan kazanabilirsiniz. Bu şekilde puan kazanarak kod elde edebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınıza önerdiğinizde, sizin referansınızla kullanmaya başladığında ekstra puan kazanabilirsiniz.
 • Google tarafından geliştirilen “Google Ödüllü Anketler” uygulamasını indirerek bedava Play Kod kazanabilirsiniz. Uygulamayı indirip giriş yaptıktan sonra anket almaya başlarsınız. Bu anketlerin gönderi azalabilir veya artabilir. Anket hazırlandığında telefonunuza bildirim gelir. Bu anketleri tamamlayarak 1.80 TL’ ye kadar Play Kredisi kazanabilirsiniz. Ayrıca anlattığımız yöntemlerden en güvenilir olanı da bu uygulamadır çünkü Google tarafından oluşturulmuştur.

Android işlemcili telefon, tablet ve bilgisayarınıza Google Play Store‘ yi indirmek ve kullanmak istediğiniz uygulama ve uygulama içerisindeki iç satın almaları nasıl yapılacağını, mobil ödeme ile Google Play kodu alma yöntemi, bedava kod alma ve bakiye ekleme, kontrol etme işlemlerini nasıl yapılacağını da bu şekilde ele alabiliriz. Mobil Ödemeye İtiraz Etme Yolları adlı makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Abdullah dedi ki:

  Kod istiyom

 2. Abdullah dedi ki:

  Kod istiyom acil mama

 3. serdar dedi ki:

  google play ücretsix odeme nasıl yapılır türk telekomla