Maddi Yardım Yapan Kurumlar Firmalar ve Şahıslar

20.01.2021
Maddi Yardım Yapan Kurumlar Firmalar ve Şahıslar

Hayırsever vatandaşların mağdur durumdaki ailelere verecekleri desteklere başvurular genellikle araştırılan konular arasında yer alıyor. İhtiyaç sahiplerine maddi yardım yapan kuruluşların listeleri ve para yardımı yapan zengin işadamları ile ünlülerin iletişim adresleri tüm detaylara haberimizde..

Maddi Yardım Yapan Zenginler İş Adamları

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda zor günlerden geçen ülkemizde de ihtiyaç sahibi ailelerin sayıları gün geçtikçe artıyor.
Koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan ve ekonomik anlamda mağdur olan binlerce kişi maddi yardımları nasıl alacaklarını, maddi yardım yapan zenginleri ve iş adamlarının kimler olduğunu ve bunlara nasıl ulaşacaklarını merak ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar yardım taleplerini yardım yapan kurumlara muhtarlıklar, sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına kaymakamlıklara başvuruda bulunarak bir nebze olsun elini rahatlatmaya çalışıyor. Devlet yardımlarının yanında ihtiyaç sahibi ailelere ülkemizde hatrı sayılır ünlüler, hayırsever vatandaşlar ve iş adamları da destek olmaya devam ediyor.
Aradıkları yardımları devletin kurumlarından alamayan, sosyal yardımlardan yararlanamayan vatandaşlarında sayısı oldukça kabarık. Hiç bir kurumdan yardım alamayan ihtiyaç sahipleri hayırsever iş adamlarına ve firma sahiplerine ulaşmanın yollarını arıyor.

Maddi Yardım Yapan İş Adamları

Korona virüs salgını ülkemizde ekonomik anlamda birçok ailenin mağdur olmasına neden oldu ve bu süreçte yardım kampanyaları başlatılarak ihtiyaç sahiplerine nakit ve gıda kolisi gibi yardımlar yapıldı. Bu yardımların toplanmasına özellikle zengin iş adamları ve ünlülerin destekte bulunduğu ve şirket sahiplerinin yardım kampanyalarına iştirak ederek muhtaç durumdaki ailelere yardımlar büyük bir titizlikle ulaştırıldı.

Maddi Yardım Yapan Kuruluşlar

Maddi durumu yetersiz, düşük gelirli muhtaç ve yoksul ailelere maddi yardım yapan kuruluşlar;

 1. Aile Çalışma ve Sosyal  Hizmetler Bakanlığı
 2. Vakıflar Genel Müdürlüğü
 3. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı
 4. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
 5. Belediyelerin Maddi Yardım
 6. İHH Vakfı gibi kurumlar düzenli olarak yardımlar yapmaktadır.

Bu kurumlar üzerinden ihtiyaç sahiplerine Gıda, Barınma, Yakacak ,Eğitim, Sağlık, Engelli Yaşlılara ve Kadınlara yönelik  yardımlar yapılmaya devam etmektedir.

Hayırseverelere Nasıl Ulaşırım?

Koronavirüs salgını nedeniyle maddi yönden sıkıntı çeken ihtiyaç sahibi kişiler hayırseverlere sosyal medya ve internet üzerinden seslerini duyurarak ulaşabilir. Aynı zamanda hayırsever zengin iş insanları başlatılan yardım kampanyalarına büyük bir gizlilikle yürütülen projelere iştirak ederek ihtiyaç sahiplerine desteklerde bulunmaktadır.

Yardım talebinde bulunan kişilere internet aracılığıyla da ulaşmak mümkündür. İnternet üzerinden yardım taleplerini tespit ederek yardımları ulaştıran kuruluşları, şahısları bulabilirsiniz. Bunun yanında gizli hayırseverlere ulaşmak için mahalle muhtarlığına durumunuzu bildirebilirsiniz.

Zengin İş Adamlarının Verdiği Desteklere Başvuru İletişim

Hayırseverlerin yaptığı maddi desteklere başvurular internet üzerindeki sayfalar aracılığıyla yapılıyor. Bu kişilere kendileri ulaşmayı tercih eden hayırseverler büyük bir gizlilikle yardıma muhtaç kişileri tespit ettikten sonra kişilere ulaşarak yardımlarda bulunuyor.

Maddi Yardım Yapan Sanatçılar

Haluk Levent koronavirüs salgını nedeniyle dayanışma günü kampanyası çağrısı yapmış ihtiyaç sahibi ailelere gıda erzak ve nakit desteklerinde bulunacaklarını açıklamıştı. Yaptığı destek çağrısında birçok ünlü de katılım gösterdi. Murat Boz, Seda Sayan,Hande Yener, Aras Bulut İynemli gibi tanınmış ünlüler kampanyalara destek oldu.

Haluk Levent tarafından yapılan yardım çağrısına birçok futbolcu da katılım gösterdi. Sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile yardım kampanyasında biz de varız diyen ünlüler ve futbolcular destek verdi Futbocular arasında Merih Demiral, Cenk Tosun, Caner Erkin, Umut Nayir, Mehmet Topal, Mert Günok, Mert Hakan Yandaş, Gökhan Gönül, Enes Ünal, Emre Kılınç, Fatih Aksoy, Atakan Akkaynak  Kerem Tunçeri ve Milli Atlet Yasmani Copello da kampanyaya destek verdi.

Düzenli olarak yardım yapan ünlüler arasında ise; Gülben Ergen, Fulden Uras, Mehmet Ali, Erbil,  Sezen Aksu, Gamze Özçelik, Ömür Gedik, Tarkan, Seda Sayan, Esra Erol, Müge Anlı, Bülent Ersoy gibi ünlüler düzenli olarak maddi yardım yapan ünlüler arasında yer alıyor.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler

Koronavirüs salgının ekonomiye etkileri her geçen gün ağırlaşarak ciddi boyutlara ulaşıyor.  Salgın döneminde hepimizin fazlasıyla hissettiğimiz bu ekonomik krizin olduğu zamanlarda kendinizi hepten zorda hisseden binlerce kişi bulunmaktadır. Yardım almak isteyenler için hayırseverler tarafından destekler de verilmeye devam edilmektedir. Bunun için yardım yapan zengin iş adamları, ünlüler, futbolcular, iş insanları ve holding sahipleri bulunmaktadır.

Koronavirüs salgını nedeniyle işini aşını kaybeden parasız kalan mağdur vatandaşlara destek olmak amacıyla bazı gizli hayırsever vatandaşlar mahalleleri gezerek ev, yakıt, yemek, para vb. ihtiyacı olan insanların isimlerini toplayabiliyorlar. Bazı gizli hayırseverler ise bakkalların veresiye defterlerinden borçluların borçlarını ödemek suretiyle büyük bir gizlilikle yardımlarını ulaştırmaya devam ediyorlar

Muhtaç durumunuzu kurumlara belirttikten sonra başvuru sahiplerini gerek adreslerinde gerekse yaşadıkları yerlerde inceleyerek gerekli koşullar sağlandıktan sonra yeterli para yardımı size yapılacaktır. Yardım yapan bazı kuruluşları ise şöyle sıralayabiliriz.

Yoksullara Yardım Eden Sivil Toplum Kuruluşları

Yoksul durumda olan binlerce vatandaşa yardım eden birçok kuruluş vardır. Özellikle sivil toplum kuruluşları yardım kampanyaları ile birçok vatandaşın hayır duasını almaktadır. STK lar tarafından yapıla maddi ve gıda yardımları gibi yardım yapan kuruluşlara yaşadığınız il ve ilçelerdeki STK lara ulaşarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Yaşadığınız il ve ilçedeki Sivil toplum kuruluşlarını görüntülemek için tıklayınız.

İhtiyacı Olanlara Yardım Yapan Dernekler Nelerdir?

İhtiyacı olan vatandaşlara maddi yardım yapan dernekler ve vakıflarda mevcuttur. Devlet kamu kurumları muhtaç durumda olan ailelere maddi destekler vermektedir. Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Belediyeler, Kaymakamlıklar, Muhtarlıklar, TYSD, SYDV ve STK Sivil Toplum kuruluşları özel şirketlerin vakıfları ve dernekleri gibi birçok kuruluş tarafından ihtiyaç sahiplerine yardımlar yapılmaya devam etmektedir.

Devlet kurumları tarafından ihtiyaç sahiplerine barınma, yemek, okul masrafları gibi birçok konuda yardım etmektedir. Sizde muhtaç durumda ve ihtiyaç sahibi iseniz durumunuzu yaşadığınız il ve ilçe Kaymakamlığına ve  belediyeye müraacat ederek durumunuzu anlatabilirsiniz.

İhtiyaç sahibi ailelere belediyeler ve kaymakamlıklar durumunu araştırdıktan ve yeterince ihtiyaçlarının olup olmadığı tespit ettikten sonra yardımların yapılmasını sağlarlar. Bunun için kurulmuş bir diğer kurum ise Vakıflar Genel Müdürlüğüdür. Yardımların yapılmasında öncü bir kurum olan Vakıflar Genel Müdürlüğü parası olmayan fakir insanlara destek çıkarak çeşitli desteklerde bulunmaktadır.  Başvuru sahipleri müdürlük tarafından gerekli tüm araştırmaları yapar ve araştırılan kişilerin muhtaçlık durumları mütevelli heyetinin de teyit etmesi sonrasında yeterli bulunmaları durumunda, devletin ihtiyaç sahipleri için ayrılmış olan fonundan onlara yardım yaparlar.

Vakıflar genel müdürlüğü tarafından verilen muhtaç aylığına başvuru formu için tıklayınız.

Para Yardımı Yapan Şirketler

Para ve nakit yardımı yapan özel şirketlerin vakıflarının iletişim adreslerinden bilgi alabilirsiniz. Şirketlerin web adresleri ve isimleri aşağıdaki gibidir.

 1. Sabancı Holding
 2. Abdi İbrahim
 3. Dedeman Holding
 4. Yıldızlar Yatırım
 5. Kıraça Holding
 6. Borusan Holding 
 7. Zorlu Holding
 8. Enka İnşaat
 9. Gama Holding
 10. Ağaoğlu
 11. Erciyes Anadolu Holding
 12. Anadolu Grubu
 13. Koç Holding Opet
 14. Fıba Holding Hüsnü. M. Özyeğin vakfı
 15. Bilkent Holding
 16. Doğan Holding
 17. Doğuş Holding
 18. Koç Holding gibi şirketlere bağlı vakıflar tarafından da düzenli olarak ihtiyaç sahibi aileler çeşitli maddi destekler verilmektedir.

Koç Holding Para Yardımı Yapıyor mu?

Ali Koç koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul Valiliğin başlattığı 300 bin gıda kolisi yardım  kampanyasına destek veren isimler arasında yer alıyor. Koç Holding vakfı tarafından da ihtiyaç sahiplerine çeşitli destekler verilmeye devam ediliyor.

Koronavirüs Salgını Nedeniyle Yardım Yapan Dünyaca Ünlü Kişiler

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada da birçok ünlü kişilik maddi yardımlarda bulundu. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Rihanna, Angelina Jolie, George Clooney ve Ama Clooney Madonna, Bill ve Melinda Gates, Kylie  Jenner, Arnold Schwarzenegger, Pep Guardiola, Giorgio Armani gibi dünyaca ünlü kişiler milyon dolarlık yardımlarda bulundu.

YORUMLAR

 1. Hüsniye dedi ki:

  Eşimden boşandım hiç bir yerden yardım almıyorum komşularımın yardımıyla geçimimi saglıyorum kiramı veremiyorum 20 yaşında oğlum vardı epilepsi hastasıydı vefat edeli 1 yıl oldu kiramı veremiyorum elektriyimi ödiyemiyorum icralık oldum 5 yaşında oğlum var onunla kalıyorum çok magdurum allah rızası için bana yardım edin

 2. semih dedi ki:

  benimde madi yardima ihtiyacim var kiram faturalrim cocugum okuyor
  luften yardimci olun

 3. Mehmet Çelik dedi ki:

  Merhaba Antalya otuyorum engelli %44 rapor var efendim otelde calısıyorum sezonluk benim tek ümidim hatta halelim bir parfüm isyeri acmak aileme destek cıkmak istiyorum maddi imkanım yok engelli düzen kulmak hakkı var bana bir destek cıkın lütfen halalim gercek olsun düzen kulmak istiyorum isyeri acmak İcin maddi destek cıkın asgari ücret calısıyorum isyeri acmak cok istiyorum

 4. Çaresiz anne dedi ki:

  İki yaşında çocuğum var. Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? metineylem01 @ gmail . com

 5. Suat topal dedi ki:

  Acil yardım istiyom matı durumum ıyi değil lütfen yardım istiyom suat topal

 6. HACI dedi ki:

  MERHABA UZUN ZAMANDIR ISSIZIM CALISMIYORUM MADI YARDIMA MUHTACIM GELIRIM YOKTUR BU KONUDA BURADAN ZENGINLERE VE IS ADAMLARINA HAYIR SEVER DERNEKLERE ‘DEN GIDA VE ERZAK MARKET ALIS VERIS KART YARDIMLAR PARA NAKIT MADI YARDIMLARINI BEKLERIM KARDESIM GÜVEN HAYTA UZUN ZAMANDIR ISSIZDIR ÇALIŞMIYORDUR MADI YARDIMA MUHTACTIR KARDESIM GUVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNUN OKUL MASRAFLARINI KARSILIYAMIYORDUR PARASI YOKTUR ALAMIYORDUR KARDESIM GÜVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNA TABLET ALAMIYORDUR PARASI YOKTUR 2 KERE INTIHARA KALKISTIM CANIMA KIYMAK ISTEDIM ACIL BANA BU NUMARAMDAN ULAŞINIZ

  1. HACI dedi ki:

   MERHABA UZUN ZAMANDIR ISSIZIM CALISMIYORUM MADI YARDIMA MUHTACIM GENEL SAGLIK SIGORTAM YOKTUR BURADAN ZENGINLERE VE IS ADAMLARINA HAYIR SEVENLER DERNEKLERINE CAGRIDA BULUNUYORUM GIDA VE ERZAK MARKET ALIS VERIS CEK YARDIMI PARA NAKIT MADI YARDIMLARINI BEKLIYORUM KARDESIM GÜVEN HAYTA UZUN ZAMANDIR ISSIZDIR ÇALIŞMIYORDUR MADI YARDIMA MUHTACTIR HIZ MADI GELIRI YOKTUR BU KONUDA KARDESIM GUVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNUN OKUL MASRAFLARINI KARSILIYAMIYORDUR PARASI YOKTUR ALAMIYORDUR DAHA SONRA KARDESIM GÜVEN HAYTA TARAFINDAN COCUGUNA TABLET ALAMIYORDUR PARASI YOKTUR IHTIYACLARIMIN HEPISI KARSILANSIN SAYGILARIMLA RICA EDERIM

 7. kemal dedi ki:

  hayırlıı geceler ankarada güvenlik görevlisiyim son üç aydır maddi açıdan çok zor durumdayım şayet yardımcı olan olursa bunu borç olarak kabul eder durumum düzelince geri öderim şimdiden teşekkürler

 8. Fadime balcı dedi ki:

  Virüsten dolayı Eşimi kaybettim kimsem yok 2 çocuğum var elektrik faturası oduyemedik kestiler çocuklarım derslerini yapamıyor uzaktan eğitime katilamiyolar evimiz kira 3 aydır kiramizi veremedik Ekmek almaya paramız yok Allah rızası için çocuklarıma 2 Ekmek parası gönderin

 9. Ayfer dedi ki:

  Pandemiden dolayı kredi cekmiştim 10,00milyara iyatiyaçım var lutfen yardıım edermisiniz odıyemiyom hesap numaram TR 2

 10. Nurcan doğan dedi ki:

  İyi akşamlar benim dört tane öğrencim var eşim çalışmamaktadır yardım bekliyor lütfen rica ediyorum çocuklarıma eğitimden yardımcı olursanız sevinirim iki tane üniversiteye hazırlık yapıyorlar lütfen rica ediyorum çocuklarıma yardımcı olur musunuz

 11. MUSTAFA BİRER dedi ki:

  @41engelligim hastaligim yuzunden( ortapedi sol ayak kisa FMFKarin agrisi kemik erimesi var) calisamiyorum borcum 10bin tl yardimci olursaniz duaci olurum saygilarimla

  1. MUSTAFA BİRER dedi ki:

   %41engelligim hastaligim yuzunden( ortapedi sol ayak kisa FMFKarin agrisi kemik erimesi var) calisamiyorum borcum 10bin tl yardimci olursaniz duaci olurum saygilarimla

 12. Hanife duman dedi ki:

  Ben muğla fethiyede evi ve işi olmayan aslında çalışmak isteyipte koronu virüs yüzünden çalışamaya biri evli ikisi bekar 3 çocuk anmasıyım eşim 55 yaşında hem işsiz hem koa hastasın ben işe kalp damar hastasıyım kronik hasta oluncada malesef işsiz ve zor durumdayız kızım evlenecek ona bile faydam yok eşim koa hastası olduğu halde bi motorumuz var onunla çöplerden şişe kutu topluyor ben işe 15 günde bir bi eve temizliğe gidiyorum evimiz kira ve pandemi döneminde bin tl yardım geldi onuda 2 ay kira verdim sağ olsun muhtarımızda bir koli erzak getirdi ve ödeyemeyip yapılandırdığım banla kredi borcum var ve biz zor durumdayız lütfen sesimizi duyun

 13. Semih demirer dedi ki:

  Nasıl başvuru yapabilirim