KYK’dan Müjde! Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı!

KYK’dan Müjde! Burs ve Kredi Başvuru Sonuçları Açıklandı!

KYK’dan kredi ve burs başvuruları hakkında son dakika açıklaması geldi. Hemen başvuru sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz!. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 ve 2021 eğitim öğretim yılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Burs başvuru sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

KYK Burs ve Kredi Başvuruları Açıklandı!

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, twitter hesabından öğrenim kredi ve burs başvuru sonuçlarının açıklandığını bildirdi. KYK burs ve kredi sonuçları online sistem üzerinden görüntülenebilecek. Başvuru sonuçlarını öğrenciler Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden öğrenebilecekler.

KYK Burs ve Başvuruları

KYK Öğrenim Kredisi ve Burs Başvuruları Açıklandı

Kredi ve Burs Miktarları

2021 yılı için geçerli olan tutarlar;

  • Lisans öğrencileri için aylık olarak 650 TL,
  • Yüksek Lisans öğrencileri için 1.300 TL,
  • Doktora öğrencileri için 1.950 TL.

Ödenecek ve 2021 yılı için geçerli olan tutarlar ise Ocak ayında belirlendi.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, başarı ve sosyal durumuna ilişkin bilgiler 12 kamu kurum ve kuruluşu aracılığı ile teyit ediliyor ve yapılan değerlendirmeler sonucunda durumu mevzuata uygun olan öğrencilere burs veya öğrenim kredisi ödeniyor.

Yurt İçinde ve Yurt Dışında Öğrenim gören Öğrenciler için Son Gün 11 Aralık!

Kredi veya burs hakkı kazanan öğrencilerin en geç 11 Aralık 2020 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet sistemi üzerinden taahhütnamelerini okuyarak onay vermesi gerekiyor. Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulaması ile yapılmamaktadır. 

e-Devlet Sistemi Sonuç Ekranı

Başvuru sonuçlarını e-Devlet sistemi üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Başvuru sonuçları için hemen tıklayınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.