Kredi Kartınız Reddedildi Sorunu ve Kolay Çözümü 2022

19.01.2022
Kredi Kartınız Reddedildi Sorunu ve Kolay Çözümü 2022

Kredi kartınız reddedildi sorunu ve çözümü nedir?, reddedilme çözümü, tüm bilgileri burada derledik. Banka tarafından reddedilen işleminiz, geçersiz ödeme yöntemi çözümü, ödeme başarısızlığı, google play başarısız ödeme, youtube premium kredi kartı ödemesi, kart hatası gibi bir çok konuyu sizin için araştırdık.

Kredi Kartında Ödeme Başarısız Oldu (Reddedildi)!

Ödemenizin başarısız olması bir çok sebepten dolayı ortaya çıkabilir. Bu sebepler banka ve kart limitiniz ile bağlantılıdır. Aşağıda sizler için başarısız olan kart ödemelerinizin sebeplerini detaylıca anlattık. Devam ederek inceleyebilirsiniz.

 • Ödeme Bankanız Tarafından Reddediliyorsa; Banka ödeme işlemini durdurmuştur yani transfer işlemine izin vermemektedir veya büyük görünen yeni bilinmeyen bir alıcıya izin vermeyebilir. Bu durumda yapmanız gereken en kolay yol, bankanızı arayarak bu işlemi sizin yaptığınıza dair onay vermek olacaktır. Sonrasında işlem başarılı olacaktır.
 • 3D Güvenli Doğrulama Sorunu; Bazen internet alışverişlerinizde tarayıcınız 3D güvenli doğrulamalara yeterli olmayabilir. Tarayıcı çözümlerini deneyebilir ve ardından tekrar deneyebilirsiniz. Sorun devam eder ise bunu yerine bir başka kart deneyin veya para transferi yapın.
 • Tarayıcı Sorunları; Bazen tarayıcınız güvenlik açıklarından dolayı kartınızın ödemesini etkileyebilir, bunu sebebi virüs sebebi olabilir. Kullandığınız sitenin güvenli bir satıcı olduğuna dikkat edin. Ve güvenlik duvarınızın açık olduğuna emin olun. Bu durumda da ödemeleriniz başarısız olabilir.
 • Yetersiz Bakiye; Bankanızın, hesabınızda yeterli para yok ise işlem başarısız olabilir, kart ödemenizi durdurabilir. Ya da nakit çekim işlemine kartınız kapalı olabilir bu durumda da ayrıntılı bilgi edinmek için limitlerini kontrol edin ve bankanız ile görüşün. Banka transfer yaparken veya çözümü araştırırken işleminiz biraz zaman alabilir. Sorun çözümünü banka ile hallettikten sonra yenileyerek işleminizi tekrar deneyin.
 • Ödeme TransferWise Tarafından Reddedilebilir; Bu durumda bazen müşterilerin dolandırıcılık ihtimallerine karşı kartınızın ödemeleri durdurulur. Nedeni ise genellikle kartınızın desteklemediği bir ülkede düzenlenmiş olması olabilir. Eğer bu sebeple işleminizi gerçekleştiremiyorsanız, bankalar arası transfer veya başka kart kullanımı ile ödemenizi tekrar deneyiniz.
 • Diğer Sebepler; Çoğu zaman, kart ödemeleri vermiş olduğumuz sebeplerden dolayı reddedilebilir. Ancak genel bir hata mesajı da görebilirsiniz. Bu durumda hatayı düzeltmenin yolu ise başka bir ödeme yöntemi ile ödeme yapmayı denemektir.

Kart İşleminiz Banka Tarafından Reddedildi! Nedir?

Kredi kartınız reddedildi sorunu veya kabul görmüyor olabilir. Bunların belirli sebepleri vardır. Bu sebepleri her beraber inceleyerek tekrar deneyelim.

 • Kartınızın detaylarını doğru girdiğinizden emin olun ve kontrol edin.
 • Kartınızda yetersiz bakiye olabilir, bu durumda kartınıza para yükleyin veya başka bir kart deneyin.
 • Eğer sistem başka bir kart ödemeleri ile anlaşmalıysa yine işleminiz reddedilebilir. Örneğin; MasterCard, Visa ile anlaşmalıdır ve diğerlerini kabul etmeyebilir.
 • Kartınız internet ödemelerine kapalı olabilir. Hemen online ödeme fonksiyonunu internet bankacılığından veya bankanıza ait çağrı merkezinden aktifleştirerek tekrar deneyin.
 • Veya kartınızın günlük limit ödemesi bitmiş olabilir bu durumda limitinizi arttırın ya da destek servisine başvurarak bilgi alın.
 • Geçerlilik süresi bitmiş olabilir bu durumda yeni bir kart için başvuru yapın ve bekleyin.
 • İnternet bağlantısının aksama durumunda, bankanın internet işlemleri hata verirse eski tarayıcınızı kullandığınız için kabul etmeyebilir, bu durumda hemen yeni versiyon yükleyerek deneyin. Eğer cep telefonundan bu işlemi gerçekleştiriyorsanız, IP- adresi nedeni ile bu durum oluşabilir. Cihazınızdan ağ ayarları bölümünden adrese ayarlayın ve ödemeyi tekrar deneyin.
 • Kartınızın CVC 2 kodunu kontrol edin. ( Kartınızın arka kısmında bulunan 3 basamaklı kod)
 • Bankanız belirli sürede yapacağınız çevrim içi harcama miktarınızı kısıtlamış olabilir.

Bu işlemleri kontrol ettikten sonra işleminizi yenileyerek tekrar deneyiniz. Ve detaylı bilgiler için bankanız ile görüşünüz.

Kredi Kartı Ödeme Gerçekleştirilemedi Ne Demek?
Kredi Kartı Ödemelerinin Reddedilmesi ve Çözümleri Artık Çok Kolay!

Ayrıca BDDK’nın kredi kartları, internet alışverişleri için yeni düzenlemelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Geçersiz Ödeme Yöntemi Ne Demek? Nasıl Çözülür?

Kartınız yapmak istediğiniz ödeme işleminde sorun mu yaşıyorsunuz? Geçersiz bir yöntem kullanıldı hatası mı veriyor? Çözümü kolay! Yukarıdaki işlemlere benzer bilgiler ile ödemenizi yapabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz bilgilerinizi kontrol ederek işleminizi sağlayabilirsiniz.

 • Yanlış Girilen Bilgiler: Öncelikle ilk akla gelen şey budur. Kart bilgilerinizi adınızı ve soyadınızı tam olarak yazmanız ve bilgilerinizi kontrol etmelisiniz.
 • Posta Kodu veya Kod Geçerli Değil Hatası: Başarısız bir işlem ile karşı karşıya mısınız? Posta kodu hatasını düzeltin. Doğru bilgiyi girdiğinize dair emin olmak için bankanızı arayın ve posta kodunu tekrar girin. Yada posta kodu bölümüne 00000 yazmayı deneyin. Bu işlemden sonra ödeme işleminizi tekrar deneyiniz.
 • CVC Kodu: Kart bilgilerinizi ve cvc kodunu doğru yazdığınızdan emin olun.
 • Güncel Olmayan Kayıtlı Ödeme Yöntemi: Kayıtlı bir ödeme yöntemiyle satın alma işlemi gerçekleştirdiğinizde bu sorun karşınıza çıkıyorsa bilgilerin güncel olup olmadığından emin olun. Yeni bir kart veya bilgi ile güncelleyin, tekrar deneyin.
 • Uluslararası Satın Alma İşlemi: Bu durumda, kartınız dışarıdan satın alımlar için kapalı olabilir. Aktif duruma getirip tekrar deneyebilirsiniz.
 • Kartın Verildiği Ülkede İkametgah Etmemeniz Durumu: Kartın verildiği ülke farklı ve ikametgah ettiğiniz ülkeler farklı ise yine onay alamayabilirsiniz. Bu durumda bankanız ile iletişime geçiniz.
 • Ödenmemiş Bakiye: Ödememiş olduğunuz kartınızdan dolayı geçersiz ödeme karşınıza çıkabilir. Bu durumda kartınızın güncel borcunu ödeyin. Ve bir kaç saat sonra tekrar deneyin.
 • 24 Saat İçerisinde Fazla Ödeme İşlemi: Bazı kartların günlük harcama limitleri vardır. Belirli bir limite ulaştıktan sonra ödeme işlemlerinizi otomatik olarak engeller. Bunun için bankanız ile iletişime geçin veya 24 saat bekleyiniz.
Kart Bilgilerini Güncelleyin Ne Demek ?
Kart Bilgilerinizin Doğruluğundan Emin Olun!

Kart Bilgilerinizi Düzenleyin veya Farklı Bir Kart Deneyin Sorunu Çözümü

Kredi kartınız reddedildi, bu sorunun çözümü oldukça kolay! Ödeme hatalarının birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenleri ve çözümlerini sizlerle paylaşacağız. Genel olarak bilgileri yanlış girmekten veya ödeme yaptığınız uygulamanın kartınız ile anlaşması olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Yada kartınızın kullanım limiti dolmuş, süresi dolmuş olabilir. Bunlar için bankanız ile görüşerek limiti arttırabilir veya kart talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca Google Play’ de veya premium kullanıcılarında genel olarak, ‘kart bilgilerini düzeltin veya güncelleyin’ işleminiz şu anda tamamlanamıyor. Lütfen tekrar deneyin gibi bir sorun karşınıza çıkabilir. Bu durumun kartınızla ilgili sorunu olabilir veya ödeme kanallarında kartınızla anlaşmalı değildir. Bu yüzden uygulama kartınızı kabul etmez ve bu uyarıları görebilirsiniz. Bu durumda farklı bir kart ile deneme yapınız. Kartınızla ilgili sorunlarda ise kart bilgilerinizi güncelleyin ve bankanız ile iletişime geçin.

Youtube Premium Kart Reddedildi Hatası Kolay Yöntem!

Youtube Premium veya Youtube Müzik Premium almak mı istiyorsunuz? Kartınız bu işlemi reddediyor ise bankanızı arayınız. Genel olarak Youtube 3D Secure üzerinden üyelik sağlıyor.

Eğer banka kartınız veya kredi kartınız işleminize onay vermiyorsa bu sebepten dolayı olabilir. Bu durumda ödeme yapmak istediğiniz kartınız buna yeterli olmayabilir bankanız ile görüşerek bilgi alabilirsiniz. Veya 3d uygulamasını aktifleştirebilirsiniz. Böyle bir seçeneğe kartınız yetmiyor ise başka bir banka/kredi kartı seçeneğini deneyiniz.

Başarısız Ödeme Google Play

Son olarak, kredi kartınız reddedildi sorunu, başarısız ödemelerde Google hesabınızı kaldırıp yeniden ekleyin. Bu işlemleri yapmanıza rağmen hala sorun devam ediyorsa, bankanızla temasa geçin. Kartınızın internet ödemelerine açık olup olmadığından emin olun. Ayrıca Google Play‘ın anlaşmalı olduğu kartlar aşağıda verilmiştir.

 • American Express
 • MasterCard
 • Visa
 • Vize elektron

Son olarak sorunun eğer uygulamada olduğunu düşünüyorsanız, google play yöneticilerine mail atarak sorunu çözümleyebilirsiniz. Tekrar ödeme işlemlerinizi kolaylıkla deneyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.