Kredi Kartı Harcama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? 2022 ÇÖZÜLDÜ!

19.01.2022
Kredi Kartı Harcama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır? 2022 ÇÖZÜLDÜ!

Bugünkü yazımızda kredi kartı harcamalarının geçmiş durumları silmek isteyenler tarafından araştırılan; Bankamatiklerden, internet bankacılığından hesap özeti nasıl silinir, Yapı kredi bankası, Halkbank, Garanti bankası mobil bankacılık hesap hareketleri temizleme ve son işlemleri sile ve kayıtlı transferleri silme işlemlerinin nasıl yapıldığına v.b tüm merak edilenler konulara yer verdik.

Bankalarda geçmiş hesap hareketleri, özetler ve internet bankacılığından ve mobil uygulamalarından son işlemleri silmek ve tüm kayıtların temizliğini yapmak isteyenlere çözüm olarak yeni bir hesap açarak eski kullanılan hesabı kapatarak gerçekleştirilebileceği söylenmektedir. Bunun daha basit bir yolu var mı diye araştırma yapanlar bankamatikten hesap özeti silme, internet bankacılığı ve mobil uygulamaları üzerinden hesap hareketlerini temizleme nasıl yapılır? konularında bilgi verdiğimiz yazımızdan tüm sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

Bankamatikten Hesap Özeti Silme Nasıl Yapılır?

Bankalar arası para gönderme, fatura ödeme, gsm tl yükleme, kredi kartı borç ödeme, şans oyunları ödeme,  hesap bakiyeleri tüm işlem detayları ve hareketleri ile kart hareketleri, detayları görüntüleme, varlık/borç görüntüleme, takvim kayıtları görüntüleme, gelir/gider analizi gibi işlemlere ait kayıtlar silinebilir mi? Araştırılmaya devam ediyor. Bankamatik hesaplarından ATM’lerden para çekerken ve ya kart ile alışverişler de para göndermek için havale ve eft işlemlerinde kayıtlı son işlemlerinin bulunduğu hesap hareketleri diye geçen banka geçmişini nasıl silebilirim araştırma yapanlar bankamatikten hesap özeti silme nasıl yapılır merak ediyor. Bankamatikten hesap özetleri silinebilir mi, bankaların verileri kalıcı olarak silinebilir mi? banka hesap hareketlerinin ve kayıtlarının internet bankacılığından ve mobil uygulamalarından silmek mümkün mü? Araştırma yapan okurlarımız için bankaların hesap özetlerini nasıl silinir tüm merak ettikleri konular haberimizde.

İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri Silme

Bankalarda ki geçmiş hesap hareketleri silinebilir mi? merak ediliyor. Kayıtlı işlemler arasındaki son işlemler ve hesap özetleri gibi verilerin internet bankacılığı ve mobil uygulamalardan silmek mümkün değildir. Verilerin tümü temizlenmediğinden dolayı sorun yaşandığından bankanın verilerine ulaşmak için bu hareketler sistemden kaldırılamaz ve silinemez. Banka hesap hareketleri silinemediğinden dolayı ve 5 sene öncesine kadar özet ve kayıtlı verilere istenildiğinde ulaşmak mümkündür.

Gelelim hesap dökümünde ne kadar geçmişe bakılabileceği konusuna. Siz hesabınızı açtığınız andan itibaren bütün harcamalarınız kaydedilir. Bu kayıtlar müşteri istediği takdirde banka tarafından müşteriye verilir.

Mobil Bankacılık Hesap Hareketleri Silme

Mobil bankacılık üzerinden giriş yaptıktan sonra bankanın kayıtlı son işlemleri ve hesap hareketleri gözüküyor onu nasıl silebilirim? merak edenler için mobil bankacılık üzerinden hesap hareketleri silme ve temizleme işlemleri yapılamamaktadır. bankaların kayıtlı işlemleri güvenlik nedeniyle ve son 5 yıllık banka hesap hareketlerini silinmesine izin verilmediğinden hesap hareketlerini maalesef temizlemek mümkün olmayacaktır. Kayıtları 2 yıl İnternet ve banka ortamında toplamda da 12 yıl bankaların sistemlerinde bilgiler saklı kalır ve ancak eski hareketler işlem gördükçe kaybolacaktır. Günlük aylık raporlar dışında işlemler kaybolur.

Mobil Uygulamalarda kart geçmişi nasıl silinir 2022

Kredi Kartlarının Banka Geçmişi Nasıl Silinir?

Banka kayıtları geçmiş kayıtlar ve hesap hareketleri silmek mümkün değildir. Bankaların banka geçmişi ve hesap hareketleri ve son işlemlerin kayıtları silinemez. Bankalar tüm hesap hareketliliğini ve kayıtları banka sistemlerine tuttukları için verilerin silinmesi imkansızdır. Banka geçmişinin silinmesine bankalar müsaade etmezler çünkü bankalarda yaşanacak olası bir sorun için hemen bu verilere bakılacaktır banka hareketlerine göre hareket edileceği için ve güvenlik için de önemli olan bu hesap hareketleri temizlenemez. Herhangi bir kişi başkasının hesabından harcama yaptığında bunu silmesi sıkıntılı bir durum olurdu. Yani kısacası banka hesap hareketleri silinemez.

Halkbank Kayıtlı Transferleri Silme

Halkbankasından yapılan para gönderme, fatura ödeme, EFT, havale işlemlerinde kayıtlı olan bilgileri silmek mi istiyorsunuz? İnternet bankacılığından Ödemeler- kayıtlı ödemeler kısmında fatura ödemelerini, otomatik fatura talimatları, kayıtlı TL yükleme numaraları v.b gibi kayıtlı işlemleri sil tuşuna basarak gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde Ziraat bankasının kayıtlı transferler işlemlerini silebilirsiniz.

Kredi kartını reddedildi sorunu ve kolay çözümü burada.

Yapı Kredi Son İşlemler Silme

Yapı kredi bankası Fatura Ödeme, Otomatik Ödeme Talimatları, Talimatlı Fatura Sorgu, Ödeme ve Ödenmiş Fatura iptal işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz işlemler listesinde son işlemler silme mümkün değildir.

İnternet şubesinde oluşturacağınız Akıllı Rehber’den istediğiniz zaman ana sayfada yer alan butona tıklayarak kayıtlı işlemlerinizi seçerek İşlem yap özelliğini kullanarak aynı işlemlerinizi tekrar yazmaya gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz. Burada yer alan kayıtları işlem menüsünden ulaşabilir Akıllı rehber de kayıtlı olan EFT işleminizi bu hesap üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Daha önceden gerçekleştirdiğiniz ve kayıtlı olan işlemi ana menüde yer alan Para Transferleri menüsündeki EFT başlığı altında bulunan “Akıllı Rehber’den EFT”yi tıklayarak seçtiğiniz kayıt üzerinden işlem yapabilirsiniz. Yine menü sağında kalan ‘BUL’ butonuna tıklayarak açılan arama butonundan işlem, isim, kurum, hesap numarası vb. bilgilerle Akıllı Rehber kayıtlarınızı arayabilir ve arama sonucuna tıklayarak görebilirsiniz. Ana sayfada Akıllı rehber’de bulunan önceki kayıtlı işlemleri listelenecektir. Burada yaptığınız son işlemleri de eğer silmek isterseniz bu işlemin kaydını işaretledikten sonra sağdaki işlemler menüsünden işlem ‘kaydını sil’ seçeneğine tıkladıktan sonra açılacak yeni sayfadaki onay butonuna tıkladıktan sonra kaydınız silinecektir. Detaylar

Garanti BBVA Hesap Hareketleri Silme

Garanti hesap Hareketleri temizleme ve silme ile alakalı işlemler Garanti BBVA’ya ait hesap karta ait tüm hesap hareketlerini silmem gerekiyor ne yapmalıyım Hesap hareketlerinin temizlemek ile ilgili olarak bilgi almak isteyenler hesap hareketlerini silmek ile alakalı konularda merak ettikleri konular ile alakalı olarak öğrenmek istediklerini 444 0 333 Garanti BBVA Müşteri İletişim Merkezimize sesli mesaj bırakarak “şikayet” bildirimini yaptıktan sonra öğrenebilirler. Yine Garanti Bankası müşterileri, ihbar ve şikayetlerini 444 0 333 Alo Garanti hattını arayarak,  Garanti BBVA’ya Sor Facebook ve şikayetinizi Pratik Çözümler’den çözemediyseniz İletişim Formu’muzu doldurarak iletebilirsiniz. Gerekli görülen hallerde müşterilerin yaptıkları şikayetler ile ilgili ek bilgi taleplerini veya sonuç bilgilendirme aramalarını 444 0 330  numarası ile yapılacaktır. Detaylar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.