Kredi Garanti Fonu’ndan KOBİ’lere Kredi Desteği!

Kredi Garanti Fonu’ndan KOBİ’lere Kredi Desteği!

Yeni destek paketi geldi! KGF, Covid-19 sebebi ile mücadelede Kobilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için KOBİ’lere 7.5 milyar TL kredi desteği sağlanacağını açıkladı. İşte detaylar…

KOBİ’lere 7.5 milyar TL Kredi İmkanı!

Kredi Garanti Fonu (KGF) Avrupa Yatırım Fonu aracılığı ile yürütülen COSME Programı kapsamında yeni bir destek paketi hazırlandı. fonun açıklanmasında KGF’nin Avrupa Yatırım Fonu’ndan sağladığı 300 milyon TL’lik hibe ve kendi öz kaynaklarından sağladığı 300 milyon TL’lik destek ile oluşan fon sayesinde Kobilere 6 milyar TL miktarında kefalet sağlayacağını bildirdi.

Buna göre;

 • İşletmelerin ve kobilerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında, AYF ve KGD iş birliği ile hayata geçirilen proje ile KOBİ’ler %80 Kredi Garanti Fonu kefaleti ile 1.125.000 TL’ ye kadar kredi kullanabilecektir. 
 • Kobi’lerin 1 yıl ödemesiz 60 aya kadar vade ile yararlanabileceği kredinin faizi ise piyasa şartlarına bağlı olaraktan bankalar tarafınca belirlenecek.

Fon tarafından yapılan basın açıklamasında proje için bankalar tarafınca yaklaşık 7.5 milyar TL. kredi kullandırılması beklenmektedir.

KGF Genel Müdürü Kasım Akdeniz, basın açıklamasında söz konusu destek için verilecek kefaletler ile KOBİ’lerin finansmana erişimlerini kolaylaştırarak üretim, rekabet, istihdam güçlerinin artırılmasını hedeflediğini söyledi.

Kobi Desteği Başvurusu

Kredi Garanti Fonu KOBİ’lere destek kredisi 08.12.2020 tarihi itibari ile başladı! Hemen başvuru yapabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. samet dedi ki:

  Nereye başvuru yapılıyor şartları ne hiç bir bilgi yok başka hiç bir yerde yayinlânmadi

 2. Metin dedi ki:

  kahvaltı evi çalıştırıyorum bu krediden yararlanmak istiyorum nereden baş vuruluyor

 3. erdoğan DEMİRÖZ dedi ki:

  yeni kurulmuş bir firmayım,bu kredilerden nasıl ve nerelere baş vurarak kullanabilirim.

 4. Şeref genç dedi ki:

  Yilsonundan sonra ödemeler yapilirmi yoksa aralik ayinda kredi odemeleri gerceklesirmi