Kredi Borcu Kredi Kartı İle Ödenir mi?

19.01.2021
Kredi Borcu Kredi Kartı İle Ödenir mi?

Kredi borcunuz mu var? Ödeme mi yapmak istiyorsunuz? Kredi Borcu Kredi Kartı İle Ödenir mi? Tüm bilgileri sizlerle paylaştık! kredi kartı borcu ödeme yolları, krediyi kredi kartı ile ödeme, kredi borcu ödeme yöntemlerini, başka banka kredi kartı borcu ödeme saatleri, kredi kartı ile ihtiyaç kredisi ödemesi, kredi kartı borcu nasıl ödenir ve nakit avansla kredi kartı borcu ödenir mi? Gibi sorguladığınız tüm konuları sizler için cevapladık. Derlememiz de inceleyebilirsiniz lütfen devam ediniz…

Kredi Borcu Ödeme Yöntemleri

Kredinizin borcunu ödemek için yöntemler mi arıyorsunuz? Yazımıza devam edin ve bilgi sahibi olarak ödemenizi gerçekleştirin.

Kredi aldınız. Ödemesini sağlamak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

  • İnternet üzerinden; havale veya düzenli ödeme talimatınızı seçiniz. Sonrasında alıcı şubenizi, hesap veya iban numaranızı alıcı olarak bankanızı seçerek açıklamanızda kredi ödemesi diyerek ödemenizi yapabilirsiniz.
  • EFT Ödemesi; Alıcı banka, alıcı şube, iban numarası ve açıklama, ad soy ad unvan girişleriniz ile tutarı belirterek işleminizi yapabilirsiniz.
  • Kredi Kartı ile; Kredi taksitlendirmelerinizi, gecikmiş kredi kartı borçlarınızı bu yöntem ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartı talimatlarınızdan online işlemlere giriş yaparak, ”Taksit Ödeme” bölümünden her gün 08:00- 20:00 saatleri arasında bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İşlem yaptırmak ve detaylı bilgiler için müşteri temsilciniz ile görüşebilirsiniz. Tahsilat işlemleriniz için ise hafta içi 08:30- 17:30 saatleri arasında şubeye uğrayabilir veya iletişim numaraları ile iletişime geçebilirsiniz.
  • PTT Yolu İle Ödeme; Online PTT merkezlerinden onay/ sözleşme numaranızın ön kısmına 16 hane olacak şekilde 0 ekleyerek mesai saatleri 8:30- 17:30 saatleri arasında işlem sağlayabilirsiniz.
  • Cep mobil uygulamaları ile kredi kartınızın seçeneğinden adımları takip ederek ödeme yapmanız mümkün olacaktır.
  • Yada ilgili bankaların ATM bölümlerinden işlem yapabilirsiniz. Ve kredi borcunuzu rahatlıkla bu yöntemler ile gününü geciktirmeden ödeyebilirsiniz.

Krediyi Kredi Kartıyla Ödeme

Kredi Borcu Kredi Kartı İle Ödenir mi diye soruyorsunuz. Kredinizi elbette kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Bu mümkün. Ancak şunu unutmayın ki, bu size bazen sorun çıkartabilir. Şöyle ki, bazen aktardığınız hesaba veya bankaya kredi ödemesi olarak geçmeyebilir. Bu durumda ödediğiniz halde ödememiş gözükebilirsiniz. Veya kredi kartınızda ki ödediğiniz miktara acil ihtiyacınız olabilir. Bu durumda ödediğiniz tutarı geri almanız pekte mümkün olmayacaktır. Ve kredinizi kredi kartınızdan ödediğinizde bazen gözükmediği için gecikmiş durumunda da olabilirsiniz. Kredi kartında nakit avans kullanabilirsiniz ancak krediyi ödediğiniz işlemi geri alamazsınız ve parasız kalabilirsiniz. Ödeme günleri düzenli olmadığında bir sonraki ayda tanımını yaptığınız kredi kartı hesabınızdan paranız otomatik olarak çekilebilir. Bunları göz önüne alarak her zaman kredi kartınız ile kredi ödemenizi yapmayın deriz. Çünkü olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Ülkemizde milyonlarca kişi kredi kartı kullanmaktadır. Ve bu durum gittikçe artmaktadır. Kişiler nakit paraları olmadığında ilk olarak kredi kartlarını kullanmaktadırlar. Kredi kartı borcunuzu ödemek mi istiyorsunuz? Doğru adrestesiniz. İlk olarak ödemek istediğiniz kredi kartı borcunuzu size en yakın ATM’ ye giderek nakit olarak kredi kartı ödemelerini seçerek yapabilirsiniz. Eğer atm yok ise, sahip olduğunuz kartın internet bankacılığından ”kredi kartı borcu öde seçeneği” ile seçim yaparak ödemek istediğiniz tutarı girerek eğer ödeyeceğiniz kartınızda veya banka hesabınızda limit varsa bu şekilde de ödemeniz mümkün. EFT ve HAVALE yolu ile, kart borcu ödemelerinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartı borcunuzun tümünü dilerseniz asgari ödemesini (minimum) ödeyebilirsiniz.

Bankalar ve Kredi Kartları mevzuatına buradan ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Ödeme Yolları

Kredi kartlarının kolaylığı ve rahatlığını düşündüğümüzde neden kullanımının yaygınlaştığını anlamak o kadar da zor olmayacaktır. Taksit seçeneği ile ödemenin ilgi çekmesi, nakit paranız olmasa bile yanınızdaki kredi kartınıza güveniniz ile neden tercih edildiğini anlamak daha kolay! Ancak, pratik ve kullanışlı olan bu kredi kartları bilinçsiz kullanımı ile bizlere olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bu durumda, yasal sorunlar ve maddi sıkıntılarınıza sebep olabilir. Aşırı harcama nedeniyle ödeyemediğiniz borçlarınızdan kurtulmak için çeşitli tavsiyeler ile size bilgi vereceğiz. Öncelikle bir çok insanın bilmediği ve bilinçsizce nakit avans çekimi yaptığı görülmektedir. Bu durum sizi ferahlatmaz, aksine borç batağına girmiş durumdasınız. Eğer borcunuzu ödeme gününde ödeyemediyseniz ve 60 gün boyunca ödeme yapmadıysanız, kartınıza ait banka tarafından borç tavsiye birimine aktarılırsınız. Borcunuzu hatırlatmak adına müşteri hizmetleri tarafından aranırsınız. müşteri hizmetlerine borcunuzu yapılandırmak amaçlı bilgi alabilirsiniz. Bu durumda öteleme yaparak borcunuzun ödemesini 1 ay 3 ay ve 6 ay, 9 ay gibi tarih aralığında yapılandırabilirsiniz. Kredi borcunuz belirttiğiniz durumlarda sizin istediğiniz şekilde düzenlenecektir. Bu sayede yapılandırdığınız tarihe kadar bir ödeme yapmayacaksınız ve verilen tarihte ödemeye başlayacaksınız. Veya taksitlendirme sistemi ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Borcunuzu ödemek için, Gerekli ATM’ lerden, PTT şubelerinden, hatta mobil uygulamalardan ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Nakit Avansla Kredi Borcu Ödeme

Nakit Avansla Kredi Kartı Borcu Ödenir mi?

Kredi kartı ödemelerinizi nakit avans yöntemi ile ödemeniz mümkün değildir. Ancak kart limitiniz yüksektir ve gelen kredi kartı borcunuz limitin altında ise ödeme gününden önce nakit avans çekerek taksitlendirme ile borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ancak ödeme günü bu işlemi yapmanız mümkün değildir.

Banka kartları, kredi ve kredi kartları için BDDK‘ nın açıklamalarını inceleyebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Başkasının Borcunu Ödeme

Kendinize ait kredi kartınız ile başkasının borcunu ödemeniz bilginiz dahilinde ve onay verdiğiniz takdirde mümkündür. Bu işlemi dilekçe vererek veya gerekli bankayı arayarak işlemi sizin yaptığınıza dair ve onay verdiğinize dair bilgi verirseniz bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sizler için aşağıda dilekçe/form örneği verdik. İnceleyebilirsiniz.

‘’….. Şirketi yetkililerine ………………. Şirketine ait ………. TL’ lik ……… nolu Fatura borcunun toplam bedelinin ………. Kredi kartımdan ödenmesini talep ederim. ‘’


Fatura Borçlusu:                                                                                                                Kart Sahibi:
Ad Soyad:                                                                                                                            Ad Soyad:
Kaşe ve İmza:                                                                                                                  Kaşe ve İmza:

Bu bilgileri doldurarak bankanıza kredi kartınızdan başkasının borcunu ödeme talimatı verebilirsiniz.

Taksitli Kredi Kartı Borcu Nasıl Kapatılır?

Taksit yaptırdığınız kredi kartınızın borcunu taksite böldürdüğünüz aylarla beraber ödeyerek kapatabilmeniz mümkün. Ancak taksitleri beklemek istemiyor ve borcunuzu ödeyip kapatmak mı istiyorsunuz? Yapmanız gereken şey çok basit! Hemen taksitlerinizden geriye kalan borçlarınızı hesap dökümanınızdan görüntüleyin veya müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken şey çok kolay, hemen ATM’ ye giderek tüm borcu öde seçeneği ile borcunuzu ödeyebilirsiniz. Veya şubelerden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak tüm hesabı kapattığınızı bildirmeyi unutmayın. Bu sayede taksitlendirdiğiniz kartınızın artık borcu yok! 🙂

İnternet Bankacılığı ve ATM' den Kredi Kartı Borcu Ödeme

Başka Banka Kredi Kartı Borcu Ödeme Saatleri

Başka bir bankadan kart borcunuzu ödeme işlemi elbette yapabilirsiniz. bir kaç dakika içerisinde geçerli olan bilgilerinizi ve ödeme seçeneklerini doldurarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak EFT/HAVALE işlemi gibi bunlarında bir ödeme saati ve geçiş saati vardır. Bunlar;

  • Hafta içi saat: 08:30 ve 17:00′ a kadar geçiş yapmaktadır. Eğer bu saatler dışında başka banka üzerinden taksitlerinizi ve kredi kartı borcunuzu ödemeye kalkarsanız bir sonraki gün sabah ödenmiş olacaktır. Unutmayın, kredi kartı bilinçli kullanım içindir düzensiz ve düşünmeden yapılan her işlem sizin, ailenizin ve bankanızın zararına olacaktır. Detaylar.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.