İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Ücretsiz (Kolay Yöntem)

15.10.2021
İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Ücretsiz (Kolay Yöntem)

İsimden Numara Bulma ve Sorgulama Ücretsiz; Günümüzde en çok merak edilen konular arasında isimden numara sorgulama konusu bulunmaktadır. Sizler için derlediğimiz bu yazımızda ülkemizde bulunan operatörlerin isimden numara sorgulama servisi hizmetlerini anlattık. Bu yazımız sayesinde telefon numarasını bulmak istediğiniz kişinin telefon numarasına kolay bir şekilde ulaşmış olacaksınız.

Günümüzde artık 7’den 70’e herkesin elinde bir cep telefonu bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesinin etkisiyle de birçok insanın telefonu elinden düşürmediği görülmektedir. İşte, otururken, çalışırken, dinlenirken, gezerken ve hatta yürürken bile telefon kullanan insanlar haline dönüştük.

Bilinmeyen numaraları öğrenmenin yöntemleri olduğu gibi sizlerin herhangi bir neden ile ulaşmak istediğiniz kişilerde olabilir. Telefon numarasını aradığınız kişinin ismini, soy ismini ve yaşadığı yeri bilmeniz yeterlidir. Bu şekilde isimden numara sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilir ve ulaşmak istediğiniz kişilere çok kolay bir yöntemle ulaşabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin birlikte inceleyelim.

İsimden Numara Bulma 2021

İsimden numara bulmak ve isimden numara sorgulamak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom isimden numara bulma işlemini ücretsiz olarak kolay şekilde yapabilirsiniz. İsimden telefon numarası bulma yöntemleri ise;

  • Operatör aracılığı ile
  • Yasal yollardan
  • Whatsapp ve diğer uygulamalar üzerinden
  • Bilinmeyen numaralar ve kim aramış servisi ile
  • İnternet siteleri ve sosyal medya hesapları ile

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak isimden numara ücretsiz bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Engelli Araç Alımı Yüzde (40-90) 2021 Şartları 330.800 TL

Bilinmeyen Numaralar Servisi ile İsimden Numara Bulma

Numaradan isim sorgulamak için mobil hatta sahipleri bilinmeyen numaralar servisi arayarak isimden numara sorgulaması yapabilir. İsimden numara bulmak için Turkcell 11832, Vodafone 11842 ve Türk Telekom 11811 numaralarını arayarak numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin ismini vererek numarasını öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz cep telefonunuzun arama kısmına *100# yazıp arama tuşuna bilinmeyen n umaralar servisine bağlanabilir.

Vodafone İsimden Numara Bulma

Vodafone operatörü de Türk Telekom gibi isimden numara bulma hizmetini abonelerine sunmaktadır. Ancak isimden numara bulma servisi için Türk Telekom’da ki gibi bir uygulaması Vodafone operatöründe mevcut değildir ve bu hizmeti ücretlidir. Vodafone abonesi olduğunu bildiğiniz bir kişinin numarasını isim ve soy isim bilgisi ile öğrenmek istiyorsanız bu servisi kullanmanız doğru olacaktır.


Vodafone’nın 118 42 numaralı hattını arayarak telefonda çıkan yetkiliye telefonunu bulmak istediğiniz kişinin isim ve soy ismini bilgilerini söyleyerek telefon numarasına ulaşabilirsiniz. Vodafone’de 118 42 numaralı hattı aradığınızda konuşma başladığı andan itibaren ücretlendirileceksiniz. Vodafone’nın isimden numara sorgulama servisi dakikası 1,25 TL olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Turkcell İsimden Numara Sorgulama

Turkcell de tıpkı yukarıda bahsettiğimiz Vodafone ve Türk Telekom operatörleri gibi isimden numara sorgulama hizmetini vermektedir. Turkcell operatöründe sadece Turkcell abonelerinin isimden numara sorgulama sini yapabilirsiniz. (Tıpkı Vodafone operatöründe olduğu gibi) Turkcell’in de tıpkı Vodafone operatörü gibi kendine ait olan 118 32 numaralı hattı aramanız gerekmektedir.

118 32 numaralı hat Turkcell aboneleri için ücretli bir servistir. Tıpkı Vodafone operatöründe olduğu gibi dakika bazında değerlendirilmektedir. Turkcell’de isimden numara sorgulama servisi dakikası 1,6 TL olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Turkcell operatörünün sunmuş olduğu şartlardan bir tanesi de; telefon numarasını sorgulattığınız kişinin kesinlikle numara sorgulamasının dışarıya açık olması gerekmektedir. Kişinin numarası sorgulatması dışarıya açık olmadığı takdirde, telefon numarasını aradığınız kişinin numarasına ulaşamazsınız.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama

Türk Telekom ülkemizin en köklü firmaları arasında yerini almaktadır. Birçok servisi abonelerinin hizmetine sunarken, ismini ve soyadını bildiğiniz bir kişinin telefon numarasını da bulmanıza olanak tanıyor. Operatörler arasında Türk Telekom’un bu servisinin kullanışı oldukça kolay ve kullanışlıdır.

Türk Telekom’un uygulamaları arasında bulunan “Beyaz Sayfalar” uygulaması sayesinde ismini bildiğiniz bir kişinin telefon numarasını kolaylıkla bulabilirsiniz. Numarasını bulmak istediğiniz kişinin ismini, soy ismini, yaşadığı ile ve ilçe gibi bilgilerini sisteme girmeniz gerekmektedir. Bu şekilde uygulamadaki gerekli alanları doldurduğunu sürece kolaylıkla telefon numarasına ulaşabilirsiniz. 11811 bilinmeyen numaralar servisini ve beyaz sayfalar ile Türk Telekom isimden numara sorgulaması yapabilirsiniz.

Burada bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı bulunmaktadır. Bu ayrıntıyı kısa şu şekilde anlatılabilir. Telefon numarasını bulmak istediğiniz kişinin numarasının sorgulanmaya açık olması gerekmektedir. Eğer telefon numarasını bulmak istediğiniz kişinin numarası sorgulanmaya açık değilse, bilgileri doğru girmiş olsanız bile telefon numarasını sistem üzerinden ulaşamayabilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom’un Beyaz Sayfalar uygulaması kesinlikle ücretsizdir.

E-Devletten İsimden Numara Sorgulama

Önceden BTK tarafından sunulan isimden numara sorgulama hizmeti, 2017 yılı itibariyle E-Devlet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Telefon numaraları ile ilgili bilgi gizlilik işlemleri sağlandığı takdirde telefon numarasına ulaşabilirsiniz. Telefon numarasını bulmak için E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemine giriş yaptığınızda sorgulama bölümüne “hat abonesi sorgulama” yazmalısınız. Böylelikle hem isimden sorgulama yapabilir hem de kendinize ait hatları sisteminizde görebilirsiniz.

11880 İsimden Numara Sorgulama Servisi

İsimden numara sorgulama servisi ile dilediğiniz kişinin adını vererek hemen kişini cep telefon numarasını öğrenebilirsiniz. En sık ve en çok tercih edilen 11880 bilinmeyen numaralar servisi ile numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin bilgilerini vermeniz gereklidir. Ücretli servislerden biridir.

İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz

İsimden numara bulma ve isimden numara sorgulama ücretsiz olarak yapmak için mobil uygulamalar ve kim aramış servislerini kullanabilirsiniz. İsimden numara sorgulama için mobil uygular ve sitelerden yararlanabileceğiniz gibi Turkcell UpCall uygulamasını kullanmanız mümkün. Ayrıca oldukça etkili olan olan uygulamalardan biride truecaller uygulamasıdır. Truecaller ile kişinin isminden tutunda resimlerine kadar tüm bilgilerini öğrenmeniz mümkün.

Upcall İsimden Numara Sorgulama

Turkcell servislerinden biri olan Upcall isimden numara bulma servisi ile aylık 500 tane numarayı yada isimden numara sorgulamayı ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İsimden numara sorgulama programı ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Upcall bilinmeyen numaralar servisi uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra sizi arayanları direk olarak Upcall uygulaması üzerinden sorgulamanız mümkün.

Sizi arayan numara rehberinize kayıtlı olmasa da sizi arayanları daha telefon çalarken öğrenebilirsin. Tanımadığınız numarayı yazıp numaradan isim sorgulama yaparak kime ait olduğunu öğrenebileceğiniz numarasını bilmediğiniz kişinin isim ve soyismini yazıp isimden numara sorgulaması yapabilirsiniz.

Ücretsiz Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ücretsiz isimden numaradan isim sorgulama için sosyal medya sitelerinden yararlanabilirsiniz. Facebook ve İnstagram hesaplarına kişinin adını yazarak arama yaparak isimden numara bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak isimden numara bulmak için google arama bölümüne kişinin adını yazarak sorgulama yapabilir ve kişi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.