İndirimli Elektrik Faturası İçin Büyük Fırsat! İşte son tarih…

İndirimli Elektrik Faturası İçin Büyük Fırsat! İşte son tarih…

Ülkemizde milyonlarca vatandaşı kapsayan tarımsal sulama, sanayi, ticarethane aboneleri için indirimli elektrik faturası imkanı var. Bu kapsamdaki abonelerin indirimli elektrik uygulamasından faydalanması için son 3 gün kaldı. Kurumlar karşılıklı anlaşmalarla binlerce liralık faturalarını yüzde 30’a kadar düşürebilecekler.

İndirimli elektrikten yararlanmak için artık sayılı günler kaldı. Milyonlarca vatandaş, belirlenen son kaynak tarifesinin altında elektrik kullanmak için 5 Aralık 2020 tarihine kadar tedarikçi şirketlerle görüşmesi gerekiyor.
Tarımsal sulama, ticarethane ve sanayi aboneleri arasında yıllık 7 milyon kWh (kilovatsaat) ve üzerinde elektrik tüketmesi halinde, 5 Aralık 2020 tarihine kadar tedarik şirketleriyle görüşerek Ocak 2021’de son kaynak tedarik tarifesinin altındaki fiyattan elektrik alma imkanı kazanacak.

Son Tarih Önemli

Başvurular için son tarih 5 Aralık 2020. Bu tarihe kadar sözleşmelerini imzalamayan aboneler, Ocak 2021 döneminde, piyasa fiyatından daha yüksek olan son kaynak tedarik tarifesinden elektrik tüketmek durumunda kalacak. Halihazırda sanayi aboneleri için 53 kuruş, ticarethaneler için 58 kuruş civarında elektrik tarifesi uygulanıyor. Bu fiyatların 2021 yılında zamlanması beklenirken, anlaşma imzalayan işletmeler 45 kuruşa kadar ucuz elektrik alabilecek.

Anlaşılması ve Takibi Zor Olan Ön Koşullar İyi Değerlendirilmeli

Özel sektör elektrik tedarikçileri işletmeleri son imza tarihine karşı uyararak,  anlaşılması ve takibi zor olan ön koşullar iyi değerlendirilmeli, sözleşmede avantajmış gibi görünüp dezavantaja dönüşebilecek maddelerden uzak durulmalı değerlendirmelerinde bulunuyorlar

Sürekli Destek İhtiyacınız Varsa Başka Noktalara Dikkat Etmelisiniz.

Fiyata duyarlıysanız başka, bütçe hassasiyetiniz yüksek ise başka, hizmetin kalitesi sizin için önemliyse, sürekli destek ihtiyacı duyuyorsanız başka noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.