Google Play Store Bu Ödeme Yöntemi Reddedildi

Google Play Store Bu Ödeme Yöntemi Reddedildi

Google Play store bu ödeme yöntemi reddedildi sorunuyla karşı karşıya mısınız? Tüm aşamaları sizlerle paylaştık. Ödeme yöntemi kaldırma, ekleme, tamamlanamama hatası, farklı kart bilgileri deneme işlemleriyle ilgili tüm bilgileri sizler için araştırdık. Yazımızın devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Google Play Ödeme Yöntemi Kaldırma Nasıl Yapılır?

Google Play ödeme yöntemi kaldırma işlemini sizlere adım adım anlatacağız. Bu yöntem ile ödemenizi hemen kaldırabilirsiniz. Dilerseniz başlayalım;

 • Telefonunuz da Google Play Store uygulamasını açınız.
 • Daha sonra, menüye giriş yapın ve ödeme yöntemlerine tıklayın.
 • Sonra diğer ödeme ayarlarına tıklayın.
 • İstenir ise play hesabınıza giriş yapınız.
 • Kaldırmak istediğiniz ödeme yöntemini seçin ve altındaki kaldır butonuna dokunun.
 • Böylece ödeme yöntemini seçtiğiniz uygulamayı kaldırdınız.

Google Play Ödeme Yöntemi Ekleme

Google play hesabınıza ödeme ekleyemiyor musunuz? Sizler için nasıl yapmanız gerektiğini adım adım araştırdık. Bilgileri takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme yöntemi ekleyerek artık rahatlıkla play hesabınızdan, ödeme bilgileriniz ile istediğiniz uygulamayı satın alabilirsiniz.

 • Telefon veya tabletinizde Play Store Uygulamasını açınız.
 • Tekrar menüye giriş yapınız Menü. Ödeme yöntemlerine dokunun.
 • Orada talimatlar önünüze çıkacak, talimatları adım adım takip edin.
 • Yeni ödeme yönteminiz Gooogle hesabınıza artık tanımlı :).

Google Play Ödeme Yöntemi Reddedildi

Google Play Store bu ödeme yöntemi reddedildi, bu durum ile karşı karşıya geldiğinizde yapmanız gereken şeyleri yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Öncelikle satın almak istediğiniz uygulamada veya faturalandırmada problem olabilir. Bunun için yapmanız gereken şey, fatura bilgileriniz tekrar düzenlemek. Bunun için satın alma geçmişine giriş yapın ve orada fatura bilgilerinizi inceleyin. Bu işlem düzelene kadar satın alma işlemi gerçekleştiremezsiniz. Yada kartınızın limiti ile ilgili bir sorun olabilir kart bilgilerinizi ve limitleriniz kontrol edin. Sonrasında ödeme bilgilerinizi silerek tekrar giriş yaparak aynı işlemi deneyin. Eğer hala hata veriyorsa, günlük limitiniz dolmuş olabilir bunun için bankanız ile görüşebilirsiniz. Kart kullanım tarihiniz ve limit işlemleriniz için kartınıza ait olan bankanızın müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz. Geçersiz ödeme işlemlerinin bir diğer sebebi ise, satın alma işlemi gerçekleştirdiğiniz site kartınızla anlaşmalı olmayabilir. Bunun için başka bir ödeme yöntemi seçebilirsiniz.

Google Play İşleminiz Tamamlanamıyor Hatası

Mağazalardan alışveriş yaparken bu sorunla karşılaşıyorsanız ilk olarak kartınızın limitimi kontrol etmelisiniz. Genellikle kartınızda limit olmadığında bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Veya internet bankacılığına kartınız kapalı olduğunda bu durum ile karşılaşabilirsiniz. Hesabınız kartınızı tanımlamıyor olabilir bu durumda başka ödeme sistemi seçebilirsiniz. Detaylı olarak fatura bilgilerinizi tekrar güncelleyin. Aşağıdaki bilgilerden birini görüyorsanız sorun kartınız veya banka kartınız ile ilgili olabilir;

 • Ödeme işlemi gerçekleştirilemiyor: Yetersi kart bakiyesi demektir.
 • İşlem tamamlanamıyor, lütfen başka bir ödeme şekli seçin.
 • İşlem tamamlanamıyor: Süresi dolmuş kart demektir.
 • Bu kartın bilgilerini düzeltin veya başka kart deneyin.

uyarılarını görüyorsanız kart ve adres bilgilerinizi güncel olduğundan emin olun, istenilen tüm bilgileri gönderin, satın alma işlemi için yeterli bakiyeniz olup olmadığını kontrol edin. Bankanız ile kart için iletişime geçerek bilgi alın ve tekrar deneyin.

Google Play Ödeme Yöntemi Kaldırma

Google Play Store Ödeme Yöntemi Değiştirme

Satın Alma İşlemi Yaparken Ödeme Yöntemi Değiştirme

Satın alma işlemi yaparken ödeme yöntemlerini değiştirmek için adım adım bizleri takip edin. Unutmayın satın alma işlemi sırasında eklediğiniz ödeme yöntemi hemen hesabınıza kaydedilir.

 • Tabletinizden veya android telefonunuzdan Google Oyun uygulamasını açınız.
 • Ücertli bir öğe seçin ve ayrıntılar sayfasına gidin.
 • Seçtiğiniz fiyata dokunun ve uygulamanın izinlerine göz atın.
 • Ödeme yöntemlerine tıklayın.
 • Mevcut olan ödeme sistemlerinden birini seçin veya yeni bir ödeme seçeneği ekleyin.
 • Onaylayın ve satın alma işlemini tamamlayın. İşte bu kadar!

Kart Bilgilerini Düzeltin veya Farklı Bir Kart Deneyin Ne Demek?

Yetersiz bakiye, işlem tamamlanamıyor, süresi dolmuş kart farklı bir işlem deneyin, kart bilgilerini güncelleyin, istenilen ek bilgileri tekrar girin, hesabınızı kontrol edin gibi bir çok hata görüyorsanız bu sorun kartınızdan dolayıdır. Kartınızın bilgilerini güncelleyin. Veya tanımlı kartı silin tekrar giriş yapın. Daha sonra aynı hata ile karşılaşırsanız kullanım süreniz dolmuş olabilir. Veya kartınıza tanımlı günlük limitiniz dolmuş olabilir. Kartınız online işlemlere internet hesaplarına açık olmayabilir internet  bankacılığı veya müşteri hizmetlerinden bu işlemi açabilirsiniz. Yada kullanım süreniz bitmiş olabilir. Bu durumda bankanız ile iletişime geçmelisiniz. Veya alışveriş yaptığınız uygulama ve sitenin belirli kartlarla olan anlaşmaları vardır. Kartınız buna tanımlı değildir kartınızı değiştirin. Ödeme işlemlerine başka kart ile giriş yapın ve satın almayı deneyin. Bu sorunlar hala düzelmediyse Play Store ile iletişime geçin sorununuzu mail olarak yollayın ve kartınız için bankanızı arayın. Sorunun çözülmesini bekleyin.

Bedava Google Play Kredisi kazanma yöntemlerine göz atarak kredi kazanabilirsiniz! 🙂

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.