Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımları Başlıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımları Başlıyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, personel alımı yapıyor!. Bakan Kasapoğlu, 515 Personel ve 15 Sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. İşte Detaylar…

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan 500 Personel Alımı için Hatırlatma Geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 500 yurt yönetim personeli alımı için başvurularında sona gelindiğini hatırlatarak, “Gençlik ve Spor Bakanlığı ailesi sizleri bekliyor” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, 515 personel alacaklarını bildirdi. Başvurular 4 Ocak ve 20 Ocak 2021 tarihleri arasında resmi internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılacak.

Duyurular için TIKLAYIN.

515 Personel ve 15 Sözleşmeli Personel Alınıyor!

Bakan Kasapoğlu tarafından Bakanlık, Taşra Teşkilatı ve Merkeze istihdam edilmek üzere 515 personel alacakları bildirildi. 

Merkez teşkilatına istihdam edilecek Sözleşmeli Bilişim Personeli başvuruları 21 ve 28 Aralık tarihleri arasında resmi internet sitesi adresinden elektronik ortamdan yapılacak. Sözleşmeli personel alımı ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yer alan duyuruya göre başvuru yapan adaylar, KPSSP3  ve KPSS puanından %70 ile yabancı dil puanının %30’unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre, her bir pozisyon için en yüksek puana sahip adaydan başlanarak ilan edilecek olan boş pozisyon sayısının 5 katı kadar uygulamalı ve sözlü olarak sınava çağırılacak.

Memur alımları için hemen TIKLAYIN.

Başvurular Ne Zaman?

Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 500 Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alımı yapacak. Bu personel alımlarına başvurular 4 Ocak ve 20 Ocak 2021 tarihleri arasında burada verilen adres üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

 

Başvuru yapan adaylar için 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türü esasa alınacak. Başvuruda her bir pozisyon için belirlenen kontenjan sayısından fazla olması durumunda puanı en yüksek olan adaydan başlanarak ilan edilen kontenjan sayısının 4 katına kadar aday sözlü olan sınava çağırılacak. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.