Genç Girişimcilere 200 Bin TL. Hibe Desteği

Genç Girişimcilere 200 Bin TL. Hibe Desteği

TÜBİTAK, ”Sürdürebilir Tarım ve Beslenme” tematik alanı öncelikli olmak üzere genç girişimcilere teknoloji, yenilik odaklı iş fikirleri olan gençlere 200 bin TL. hibe destek sağlanan program kapsamında başvuru başlattı.

Bireysel Genç Girişimciye 200 Bin TL.

Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Necip Özbey ve T-BİGGY Projesini Yürüten Ayşe Şen, programın geçtiğimiz iki dönemde 10 projenin toplam da 2 milyon TL. hibe desteği kazandığını belirtti. T-BİGGY olarak Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme tematik alanı öncelikli olmak üzere yeni dönem de genç girişimciler aradıklarını belirtti.

TÜBİTAK bu yıl, Bireysel Genç Girişim (BİGG) 1. aşama Uygulayıcı Kuruluşları arasında yer alan Yaşar Üniversitesi, bu yıl Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Teknokent iş birliği ile ”Sürdürebilir Tarım ve Beslenme” tematik alana öncelik vererek, girişimcilere 200 bin TL. hibe desteği sağlanan program kapsamında başvuru süreci başlattı. Girişimci adayları, iş fikri başvurularını ise 4 Aralık tarihine kadar T-BİGGY’ ye yapılacak. 

T-BİGGY, 2020 yılında yeni çağrı dönemi kapsamında iş fikri olan genç girişimcilerini arıyor.  BİGG Destekleme Programı ile genç girişimcilere, yenilik odaklı iş fikirlerini ve teknoloji odaklı iş, katma değer ve nitelikli istihdam potansiyeli yüksek, uluslararası ölçekte rekabet gücü yüksek olan girişimcilerin projelerini dönüştürebilmeleri için 200 bin TL. hibe desteği sunuyor.

Başvuru Tarihi

4 Aralık’ a kadar programa başvuru yapan girişimcilerin uygun bulunan iş fikirleri ise ön kuluçkaya alınacak ve iş fikri doğrulama süreçlerinden geçirilecek ve nitelikli iş planı hazırlama ve bunları son değerlendirme yapmak için TÜBİTAK’ a ileterek girişimcilere destek verecek. Girişimciler, kabul edildikleri andan itibaren girişimcilik eğitim ve seminerlerine katılmaya hak kazanacak ayrıca eğitim programı boyunca profesyonel bir iş rehberi desteği alarak fikirlerini iş planlarına dönüştürerek TÜBİTAK tarafından 200.000,00 TL. hibeyi almaya hak kazanacaklar.

Başvuru yapmak için tıklayın.

BİGG Destek Programına Kimler Başvuru Yapabilecek?

Destek programına, herhangi bir lisans bölümünden  yıl içinde mezun olabilecek durumda olanlar, doktora ve yüksek lisans mezun durumu üzerinden en fazla 10 yıl geçmiş, lisans, doktora ve yüksek lisans mezunları başvuru sağlayabilirler. Sürdürülebilir tarım ve beslenme, ileri imalat ve sanayi 4.0, akıllı ulaşım, sayısal ve iletişim dönüşüm, iyi yaşam ve sağlık alanlarının yer aldığı iş fikirleri için başvuru sağlanabiliyor. Bu programa dahil olmak isteyen, ve şartları sağlayan ve daha önce tekno girişim desteği almamış girişmci adayları iş fikirlerini gerçekleştirebilecek.

BİGG-Y Proje Yönetimi Açıklamaları

BİGG-Y Proje Yürütücüsü Şen, Yaşar Üniversitesinin ODTÜ Teknokent iş birliği ile hayata geçirdiği T-BİGGY’ nin;

Sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası iş birliği ile kurduğu özgün mekanizma ile; tüm paydaşların iş fikri olan girişimcilere ulaşması, mentorluk hizmetlerinin verilmesi, yoğunlaştırılmış girişimcilik eğitimlerinin yapılması ve iş planı hazırlık süreçlerinde etkin bir şekilde dahil edildiğini belirtti.

Ek olarak Proje Yöneticisi;

“Destek alan girişimcilere, Yaşar Üniversitesi bünyesinde bulunan Minerva ve ODTÜ Teknokent kuluçka merkezlerinde yer alma, girişimcilik ve mentorluk eğitimleri de sağlanmaktadır. Genç girişimciler; iki kurumun geniş iletişim ağı sayesinde yatırımcı iş ortaklarından yatırım alma şansı kazanabilirler. Girişimciler ayrıca, BİGG programındaki uygulayıcı kuruluş tecrübesi ve başarısı yüksek ODTÜ Teknokent ile kuvvetli iletişim ağı ve güçlü alt yapısına sahip Yaşar Üniversitesi’nin uygulayıcı kuruluşu olduğu T-BiGGY ile fikirlerini karlı bir iş tasarımına dönüştürmek, başarıya ulaşmak için fırsat elde etmiş olacaklar. İş fikri olan ve bunu hayata geçirmek için bekleyen genç girişimcileri, T-BİGGY’den ayrıntılı bilgi almak ve başvuruları için 4 Aralık 2020 tarihine kadar resmi web sayfasını ziyaret etmeye davet ediyoruz.”

Diye belirtti.

YORUMLAR

  1. Hakan dedi ki:

    Merhabalar ben süt hayvancılıgı yapmak istoyorum nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevınırım