Cumhurbaşkanı’nın Müjdesi Açıklandı

Cumhurbaşkanı’nın Müjdesi Açıklandı

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önceki gün yaptığı konuşmada;

 

İnşallah cuma günü tüm milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı tahmin ediyor ve buna inanıyorum. Şu anda bu müjdenin hayalleri rüyası içindeyiz. Cuma günü inşallah bu müjdeyi milletimize vermek suretiyle Türkiye’de yeni bir dönemin açılacağına şimdiden inanıyorum

ifadelerini kullanmıştı. Konuşmasının ardından ülkede büyük merak uyandıran müjde, beraberinde birçok varsayım yapılarak büyük bir gündem konusu oluşturdu.

Kamuoyunun merakla beklediği Müjde için beklenen gün ve saat geldi. Merak uyandıran açıklama herkes tarafından bekleniyor.

Müjde Ne Olabilir? Doğalgaz Mı?

Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamalar sonrasında ortaya atılan ve yalanlanmamış olan, Doğu Karadeniz’de Karadeniz Ereğli havzasında doğalgaz bulunduğuna dair değişik çevreler tarafından gündeme getirilen Doğalgaz Müjdesi olacağı söylenmektedir. Recep Tayyip Erdoğan’ın Cuma namazını Eyüpsultan Camiisinin çıkışında toplantı yaparak müjdeyi açıklaması bekleniyor. Açıklamaya dakikalar kala her kesimden vatandaşta merak uyandıran müjde ile ilgili açıklama yapılmasına dakikalar kaldı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın müjdesi bekleniyor

Erdoğan’ ın Müjdesi Ne Olacak?

Ulusa sesleniş gibi bir basın açıklaması yapılacağı, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un ile Başkan Yrd. ve diğer Bakanlar ile birlikte gerçekleştireceği basın açıklaması çalışmaların tamamlanmasının ardında Türkiye için yeni bir dönemin başlayacağı Müjde açıklamasının dakikalar sonra yapılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Açıklıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dolmabahçe’ de gerçekleştirdiği Basın açıklamasında müjde ile ilgili tüm detayları açıklama başladı.

Ülkemizde petrol arama çalışmaları dışa bağımlı olarak kiralama yöntemleri ile yapıldığını ve arama çalışmalarının bu şekilde yürümeyeceğini ve kiralama ile gitmeyeceğini ve doğrudan milli kuruluşlar aracılığıyla yapılması kararlaştırıldığı ve derin deniz sondaj yapmaları ile ilgili tüm çalışmaların devam ettiğini ve Yavuz ve Kanuni sondaj gemileri ile filoyu güçlendirerek 3 sondaj gemileri ile çalışmalar devam ettiğini ve son derin deniz sondaj çalışmalarında görülmemiş bir keşfe imza attıklarını açıkladı.

Kendi sondaj gemilerimizle yaptığımız çalışmalar ile dışa bağımlılığı sona ermiş ve yerli ve milli imkanlar ile hareket edildiği için bu imkanlara sahip olduğunu ve son keşif sonucunda doğalgaz keşfi müjdesini nihayet açıkladı.

320 Milyar Metreküp Doğalgaz Müjdesi Geldi

Recep Tayyip Erdoğan; Türkiye tarihinin en büyük Doğalgaz keşfini Karadeniz de gerçekleştirdi ve Görülmemiş zenginlikte kapı açıldığını açıkladı. 20 Temmuz 2020 tarihinde ki Karadeniz’ de Tuna -1 Kuyusunda sondaj çalışmalarında 320 milyar metre küp doğalgaz rezervi keşfedildi.

Erdoğan’ dan Tarihin En büyük Doğalgaz Keşfi Müjdesi GELDİ!

Karadeniz’ de 320 Milyar metreküp doğalgaz keşfedildi.

2023 Yılında Karadeniz Gazı Milletin hizmetine sunulacağının müjdesi de yapılmış oldu. Fatih ve Yavuz gemilerin vasıtasıyla son sondaj çalışmasında doğalgaz keşfinin müjdesi yapılmış oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.