Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Uzatıldı!

Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Uzatıldı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2020-2021 eğitim öğretim yılı için kredi ve burs başvurularının uzatıldığını duyurdu. 3 Kasımda son bulacak olan burs başvurularının süresi uzadı!

Burs ve Kredi Başvuruları Uzatıldı!

Bakan Kasapoğlu, ”Her zaman olduğu gibi gençlerin yanındayız. Başvurusunu çeşitli nedenler ile yapamayan öğrencilerimizi düşünerek başvuru sürelerimizi uzatma kararı aldık” diyerek açıklamada bulundu. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı için burs ve kredi başvuruları 8 Kasım’ a kadar uzatıldı.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler, yüksek öğretim programına halen devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında eğitim gören Türk vatandaşlarının burs ve kredi başvurularını 8 Kasım Pazar günü saat 23:59′ a kadar uzatıldığını belirtti.

Başvurular e-Devlet Sistemi Üzerinden Yapılacak

Kredi ve burs hakkından yararlanmak isteyen öğrenciler başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden yapabilecekler. Daha önce başvuru yapan ancak değişiklik yapmak isteyen öğrenciler 8 Kasım Pazar gününe kadar e-Devlet sistemine girerek kayıt ve güncelleme yapabilecekler. Başvuru esnasında öğrencilerin beyan ettiği sosyal, ekonomik ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığı ile tespit edilecektir. Yapılan değerlendirme sonucunda ise mevzuata uygun olan öğrencilere burs veya öğrenim kredisi tahsis edilecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.