Borcu Olan Esnafa Kredi Müjdesi 2021

Borcu Olan Esnafa Kredi Müjdesi 2021

2020 yılında ticari faaliyetlerine yeni başlayan ve kredi almakta çekimser davranan esnaf ve sanatkarlara özel kredi müjdesi geldi. Tüm dünyayı etkisi altına alan ölümcül koronavirüs salgını sürecinde yeni esnaf olan vatandaşlarımız da ekonomik anlamda ciddi şekilde etkilenmiş ve işyerleri kapatılması ile nakit akışlarında bozularak borca girmiştir. Borcu olan ve maddi sıkıntı yaşayan esnaflar için gerekli tedbirler hayata geçirilmiş bu süreçte yaşanılan zorlukları bir nebze olsun rahatlatmak adına devlet destek paketleri açıklanarak bankaların kredi müjdeleri tek tek açıklanmıştı.

Borcu Olan Esnafa Kredi Müjdesi (Koronavirüs Destekleri)

Koronavirüs salgını nedeniyle devreye alınan ve esnafların  yararlanabileceği şekilde 6 ay geri ödemesiz düşük faiz oranları ve uygun geri ödeme kolaylıkları ile sunulan kredilerin yanında borcu olan esnafa diğer bankalardan da kredi müjdesi geldi. Borçlanan ve çıkmaza giren esnaflar tarafından beklenen Borcu olan esnafa kredi müjdesi 2020 yılında hangi bankalar veriyor araştırmasına başladı. Zor durumda olan esnaflar; düşük faiz oranları ile sunulan Halkbank esnaf kredisi hesaplama yaparak diğer bankalar arasındaki faiz farklarını kendileri hesaplayabilecek aradaki farkı görebilecek, 2020 yılında esnaf kredisi başvuru şartları hakkında geniş bilgiye sahip olabilecekler. Ayrıca esnaf ve sanatkarlara özel 2020 yılında sunulan Halkbank esnaf kredisinin faiz oranları ne kadar oldu, esnaf kredisi nasıl alınır, esnaf destek paketi ve esnaf kredisi hesaplama tablosu üzerinden ödeme planları ve tüm merak edilenleri haberimizde öğrenebilirsiniz.

İsterseniz öncelikle borcu olan esnafların yüzünü güldüren bu süreçte tam destek çıkan Halkbank Koronavirüs Kredisi hakkında bilgilere yer verelim, sonrasında borcu olan esnafa kredi müjdesi veren diğer bankaların hangileri olduklarına ve kredi detaylarına geçelim.

Halkbank 25 bin TL. Esnaf Destek Kredisi

Halkbank tarafından Ekonomik istikrar kalkanı paketi kapsamında sunulan krediler  şunlardır;

 • Esnaf Destek Paketi
 • Bireysel Temel İhtiyaç Desteği Kredisi
 • İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisi
 • İşe Devam Kredi Desteği-Can Suyu İşletme Kredisi
 • Çek Ödeme Destek Kredisi
 • Maaş Ödeme Destek Kredisi
 • Halkbank Çek Limit Kredisi
 • TÜRMOB Kredi Destek Paketi

Halkbank Esnaf Destek Paketi kapsamında koronavirüs salgınından etkilenen ve ayrım yapılmaksızın tüm esnaflara özel  6 ay geri ödemesiz 36 ay vadelerde işletme kredisi ve % 0,95  faiz oranları ile 3 ay geri ödemesiz 12 ay taksitli 25 bin lira limitli paraf ticari kart olarak kredi imkanı sunuluyor. Ayrıntılar için tıklayınız.

36 ay vadeli 25 bin liraya kadar yıllık % 4,5 faiz oranları ile verilen kredinin ödeme planı ise şu şekilde olacaktır.

Kredi Miktarı Faiz Oranı ( Aylık) Vadesi Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
5.000 TL % 0,37 36 ay 150,59 TL 5.421,31 TL
10.000 TL % 0,37 36 ay 301 TL 10.843 TL
15.000 TL % 0,37 36 ay 451,78 TL 16.263,93 TL
20.000 TL % 0,37 36 ay 602,37 TL 21.685,24 TL
25.000 TL % 0,37 36 ay 752,96 TL 27.106,55

Başvurular internet üzerinden alınabileceği gibi bankaların şubelerinden de gerekli evrakları götürerek kolaylıkla yapılabilir. İnternet üzerinden Esnaf destek kredisi başvurusu için tıklayınız.

Halkbank esnaf destek kredisinin faiz hesaplamasını görerek toplam geri ödeme hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun için önceki haberimizde esnaf destek paketi kapsamında Halkbank kredisi hesaplama tablosu sizler için yapmıştık linki tıkayarak hesaplamaların ayrıntılarını görüntüleyebilirsiniz.

Halkbank esnaf kredisinin avantajlarının yanında ise yine esnaflar faaliyet gösterdikleri sektörlerdeki gerekli mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilme özelliğini yanında çek ve senet işlemlerini kart üzerinden gerçekleştirerek nakit akışlarını düzenleme imkanına sahip olarak düzenli bir gelir gider tablosu oluşturabilecekler. Ayrıca esnafların birlikte çalıştıkları tedarikçilerden avantajlar sağlayabilecekleri Paraf esnaf kart destek paketi kapsamında 25 bin liraya kadar limitli olarak ayrıca tanımlanabilecektir.  Tüm esnaflara özel özel iki yeni ürün olan Ekonomi İstikrar kalkanı destek paketi kapsamında sunulan bu krediler ile Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli işletme kredisinden esnaf odasına kayıtlı esnaf ve sanatkarlar faydalanabilecek. Halkbank Esnaf kredisi şartları haberimizde de ayrıntılara değindik.

Borcu Olan Esnafa Kredi Erteleme Müjdesi

İşyerlerini kapatan ve nakit akışı bozulan esnafların kredi borçlarına Resmi Gazete’ de yayınlanan karar kapsamında  1 Nisan – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında vadesi dolacak kredi borçlarına 3 ay faizsiz erteleme imkanı da getirilmişti. Borçlarını faizsiz olarak erteleyen esnaflara özel olarak düşük faizli yeni kredi imkanı da sunulacaktır.

Bu kredilerin yanından yine esnaflar % 4,5 faiz oranları ile ESKK kefaletiyle hazine faiz destekli olarak sunulan kredi imkanından faydalanmaya devam edebilirler.

Esnaflara işletme kredisi kapsamında yüksek limitlerde ve uygun ödeme koşulları ile bu kredilerden yararlanmak isteyenler bankaların tüm esnaf kredilerini inceleyerek istedikleri bankaya başvurarak ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilecekler. Tabi bunun için bankaların istediği tüm şartları yerine getirmek ve geri ödeme kabiliyetinizin yüksek olması gerekiyor gerisi oldukça kolay..

2021 Yılında Esnafa Kredi Müjdesi Veren Bankalar Listesi

Halkbank yanında 2020 yılında esnafa özel kredi veren bankalar şunlardır;

 • Denizbank
 • Vakıflar bankası
 • Ziraat bankası
 • Garanti bankası
 • QNB finansbank
 • Akbank
 • ING
 • Türkiye İş Bankası
 • HSBC
 • Yapı kredi bankası
 • Fıbabanka
 • Şekerbank
 • Teb gibi  bankalar çeşitli esnaf kredi paketleri ile borcu olan esnaflara özel kredi vermektedir.

Ayrıca borcunuz varsa bu bankalardan kredi alamıyorsanız BDDK‘ ya kayıtlı hizmet veren bu kuruluşlardan istediğiniz limitlerde esnaf kredisi alabilirsiniz.

Garanti Bankası Esnaf Destek Kredisi

Garanti Bankası esnafa destek paketi ile tüm esnafların nakit ihtiyaçlarının çözümü için kredi imkanı sunuyor. Bunun yanında Kobi İhtiyaç kredisi olarak Kobilerin ihtiyaç duydukları finanmansları hem kendileri için hem işleri için kullanmaları amacıyla oluşturulan krediyi sunuyor. 36 ay vadelerde kullandırılan kredinin 100 bin liraya kadar limiti bulunuyor. Değişen limitlerdeki faiz oranı % 1,73 arasında değişmektedir. Şahıs işletmesi olan müşteriler taksitli ihtiyaç kredisine internet bankacılığı üzerinden hemen buradan bankaya başvuruda bulunabilir. Kredinin hesaplaması için tıklayınız.

Denizbank Esnaf Kredisi

Koronavirüs salgını nedeniyle Ekonomik İstikrar paketi kapsamında TOBB Üyesi işletmelerin ticari hayatlarını sürdürebilmeleri ve mevcut istihdamlarını devam ettirebilmeleri maksadıyla  Hazine Destekli  %80 oranında KGF Kefaleti desteği ile TOBB nefes kredisi sunuyor. Denizbank Kobi bankacılığı kapsamında % 7,5 faiz oranları ile TOBB nefes kredisi sunuyor. Denizbank borcu bulunan esnafların rahat bir nefes alabilmesi için oluşturulan Nefes kredisini özellikleri ise şu şekildedir;

6/ 8 ay geri ödemesiz dönemli 12 ay vadeli yıllık % 7,5 faiz oranları ile aylık eşit taksitli sunuluyor. Kredinin ilk ödeme tarihi 2021 yılı olacaktır. Nefes Kredisi ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Bunun yanında esnaf ve kobilere özel 100 bin liraya kadar nakit ihtiyaçlarının çözümü için Hızlı kredi kredi imkanı sunuluyor. Esnaf ve kobilere özel sunulan hızlı kredinin ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Esnaf ve kobilere hızlı kredi başvuruları ESNAF boşluk TCKN yazıp 3280’e SMS gönderilerek, web sayfasından, İnternet Bankacılığından, Denizbank Facebook Sayfası veya Denizbank ATM’lerin gerçekleştirilebiliyor. Kredi olumlu değerlendirildikten sonra 75 gün içerisinde DenizBank şubelerine giderek istenen belgeler ibraz ederek ve kredi kullanılmasına engel bir durumun bulunmaması kaydı ile kredinizi anında kullanabilirsiniz. Hızlı kredi başvurusu için tıklayınız.

QNB Finansbank Esnaf Kredisi

QNB Finansbank kobilere özel kobi destek kredileri kapsamında şu kredileri sunuyor.

 • KOBİ ihtiyaç kredisi,
 • KGF kredileri
 • 120 Ay vadeli ipotek teminatlı taksitli kredi
 • KOBİ’lere İnternetten kredi
 • İşe dönüş kredisi
 • Diğer krediler kapsamında ise esnaflara özel taksitli ticari krediler, yatırım, oto ve döviz kredileri sunuyor.

Kobi İhtiyaç kredisi; kobilerin finansman ve yatırım ihtiyaçları için uygun ödeme seçenekli taksitli ihtiyaç kredisi olarak yıllık % 12,5 (aylık 1,04) faiz oranları ile 36 ay vadeli olarak 3 ay erteleme seçenekleri ile sunuyor. Ayrıntılar..

QNB Finansbank işe dönüş kredisi ile Covid-19′ dan olumsuz etkilenen esnaflara özel 36 ay vadeli % 11,25 yıllık (aylık % 0,93) faiz oranları ile 6 ay ödemesiz dönemli olarak sunuluyor. Kobi ve Tarım bankacılığı müşterilerine sunulan İşe Dönüş kredisine başvurular bankanın şubelerinden alınmaya devam ediyor.

Akbank Anında Ticari Kredisi

Akbank kobilere 1 SMS ile anında kredi veriyor. 50 bin liraya kadar 36 ay vadeler sunulan Anında krediye başvurular; ANINDA boşluk T.C. kimlik numaranızı yazarak Turkcell hatlı cep telefonlarından 4425’e, diğer operatörlerden ise 0532 444 44 25’e SMS göndererek gerçekleştirilmektedir. Ayrıntılar burada..

Vakıfbank Esnaf Kredileri

Vakıfbank Esnafa halden anlayan kredi: 50 bin liraya kadar 36 ay vadeli 3 farklı ödeme seçenekleri ile sunuluyor.

Vakıfbank Ekonomi İstikrar Kalkanı İşe Devam kredisi: Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaflara özel sektör ayrımı gözetmeden Hazine Destekli KGF kefaleti desteği ile çalışan  sayısında azaltma yapmama koşulu ile 6 ay anapara faiz ödemesiz dönemli, 36 ay vadede % 7,5 faiz oranları ile sunuluyor. Bu kredinin işletmelere toplam maliyeti  ise %9 olacaktır.Kredinin başvuruları ”Kobi Hemen Başvur” butonu ile kolaylıkla yapılabiliyor. Ayrıntılar..

İşbankası

İşbankası esnafa koronavirüs desteği kapsamında Çek Ödeme Destek Kredisi ve Ekonomik İstikrar Kalkanı Kredi gibi çeşitli kredi paketleri ile zor durumda olan esnaflara kolaylıklar da sunmaktadır. İşbankası koronavirüs destek paketi kapsamında sunulan kredileri incelemek için tıklayınız.

İşbankası ekonomi istikrar kalkanı destek kredisi paketini yıllık % 9,5 (aylık 0,79) faiz oranları ile 3 ay anapara ödemesiz 12 ay vadeli sunduğu krediler ile esnafların bir nebze olsun rahatlatmak amacıyla destek vermeye devam ediyor. Bu kredilerin yanında banka esnaf kredileri olarak çeşitli kredi paketleri sunuyor.

İşbankası tarafından Esnaf kredileri kapsamında:

 • Esnafa destek kredisi,
 • Taksitli ticari krediler,
 • Şehir içi yolcu taşımacılığı kredisi,
 • İşyeri kredisi,
 • Anında ticari kredisi,
 • Diğeri ticari krediler sunuluyor. Ayrıca; kendi işim kredisi, taksit ödemeli Ttcari krediler de sunan bankanın tüm kredilerinin ayrıntılarına buradan göz atabilirsiniz.

Esnaf Destek Kredisi: Borcu olan esnaf odasına üye olan esnaflara özel 250 bin liraya kadar 36 aya varan vadede aylık eşit taksit ödemeli veya 6 ay anapara ve faiz ödemesiz dönemli olarak kredi imkanı sunuyor.  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Anında Ticari Kredisi: 36 ay vadeli 100 bin liraya kadar  % 0,92 faiz li sunuluyor. Buradan krediyi inceleyebilirsiniz.

ING Bankası 100 Bin Liraya Kadar En Hızlı Esnaf Kredisi Veriyor

Ing bankası borcu bulunan küçük esnaflara özen en hızlı kredi imkanı sunan bankalar arasında yer alıyor . Kefilsiz teminatsız sunulan aylık % 0,85′ den başlayan faiz oranları ile ING KOBİ Hızlı Kredi’ye ING bankası müşterisi olan veya olmayan ticari faaliyeti bulunan ve vergi levhasına sahip tüm gerçek kişi şahıs işletmelerine  Mobil ve ing.com.tr’den başvuruda bulunarak işletme ihtiyaçlarını bu kredi ile karşılayabilir.

Şekerbank Esnaf Kredisi

Borcu bulunan ve bankalardan düşük faiz oranları ile kredi arayan esnaflara özel 45 bin TL’ %0,79’dan başlayan faiz oranları ile 3 ay kredi erteleme imkanı sunuluyor. 60 aya varan vadelerle;

 • 3-12 ay vade aylık %0,79
 • 13-24 ay vade aylık %0,89
 • 25-36 ay vade aylık %0,99
 • 37-60 ay vade aylık %1,09 faizli olarak esnaf kredisi veren Şekerbank bu kredinin yanında ücretsiz üreten kart veriyor.

Başvurularınızı buradan yapabileceğiniz gibi kredinin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Fıbabanka Esnafa Özel Kredi İmkanı

Fıbabanka  60 bin liraya kadar kredi limitini 7 farklı ürün olan taksitli ticari kredi, bonus business kredi kartı, kredili ticari mevduat hesabı (KTMH), rotatif kredi, iskonto iştira kredisi (Çek Teminatlı), çek karnesi ve DBS 36 ay vadeye kadar kredi başvurularınızı ister web’den ister sms ile yaparak sahip olabileceğiniz kredi paketleri ile destek vermeye devam ediyor. Fıbabanka esnaf kredisi başvuruları sms ile ESNAF yazıp, boşluk bırakarak T.C. kimlik numarasını 3422’ye göndererek ön başvuruda bulunduktan sonra gerekli evraklarla birlikte Fibabanka şubelerine giderek yaparak kredinizi anında kullanmak imkanı sunuluyor.

Henüz yeni iş kurmuş ve 1 senelik bir esnaf iseniz, Esnaf odasına kaydınız bulunuyorsa yıllık %4,5 faiz oranları ile 5 yıl vadeli 200.000 Lira üst limitli sunulan Halkbank esnaf kredisi fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.