BİM Kurbanlık Fiyatları 2021 (Küçükbaş Büyükbaş)

BİM Kurbanlık Fiyatları 2021 (Küçükbaş Büyükbaş)

Kurbanlık bayramının yaklaşması ile büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları aramaları da hız kazandı. Kurban bayramına sayılı günler kala müslüman alemini kurbanlık telaşı sardı. 2021 yılında taksitle kurbanlık satış fiyatları ne kadar oldu, adrese teslim kurbanlık fiyat listesi 2021, kurban satışlarında kurbanlık pay fiyatları açıklandı mı, Diyanet market kurbanlık fiyatları ne kadar olacak, Migros, A101, Bim kurbanlık fiyatları kaç para oldu, dana koç ve koyun kurbanlık fiyatları belirlendi mi tüm merak edilenler haberimizde.

2021 Yılında Market Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Küçükbaş Büyükbaş kurbanlık fiyatları 2020 yılında marketlerin belirlediği Market kurbanlık fiyatları (hisseli)paylı Kilo ile kurbanlık fiyatları merak ediliyor.  Market zincirleri BİM, A101, Migros ve Carrefoursa market kurbanlık fiyatları 2020 yılında  büyükbaş dana ve küçükbaş koyun koç kurbanlık fiyat listeleri açıklanmaya başladı. Market kurbanlık fiyatları nı incelemek için büyük marketlerin kurbanlık fiyat listesini sayfalarından güncel fiyatlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Sizler için BİM ve A101 kurbanlık fiyatlarının ne kadar olduğunu araştırdık. İsterseniz Kurban bayramına sayılı günler kala hangi marketler fiyatları açıkladı kurbanlık canlı hisse ve pay fiyatları ne kadar oldu haberimizde tüm ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

BİM Kurbanlık Fiyatları

30 Temmuz 2020 tarihinde Kurban bayramının ilk günü ve kurbanlık kesimi için aranan büyükbaş ve küçükbaş fiyatları ne zaman açıklanacak herkes tarafından merak edilen kurbanlık fiyatlarını sizler için araştırdık.

Kurban pazarlarında satışa sunulacak olan kurbanlık hayvanlarının fiyatları ise hayvanın özelliğine göre şekillenecek.  Market zincirleri tarafından satışa sunulan kurbanlık hayvanların fiyatları ise henüz açıklanmazken yakın mercek altına alınan BİM kurbanlık fiyatlarının güncel listesinin ise ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.

Bim Kurbanlık Fiyatları Ne Zaman Açıklanacak?

Kurbanlık koç ve büyükbaş hayvanlarının fiyatlarını her yıl 1 ay öncesinden açıklayan Bim tarafından kurbanlık 2020 fiyatları ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 2020 yılında kurbanlık koç ve dana büyükbaş ve küçükbaş hayvanların fiyatlarını önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.

Ziraat bankası hayvan besicilik kredisi 2020 şartları öğrenmek için linke tıklayınız.

Bim Büyükbaş Kurbanlık Hisse Paketi Ne Kadar Olacak?

BİM büyükbaş kurbanlık hisse paketi fiyatlarını araştıran vatandaşları taksitle kurbanlık alımlarında ne kadar fiyat çıkacak, kurbanlık pay fiyatları 2020 yılında ne kadar olacak merak ediliyor. Önümüzdeki hafta açıklanacak kurbanlık fiyatlarının devlethaber.com üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bim Kurbanlık Dana Fiyatları

Bu yıl ESK tarafından belirlenen hayvan alım ve satım fiyatları henüz güncellenmedi. Ancak Bim kurbanlık fiyatları bu veriler baz alınarak oluşturulacak. Genelde büyükbaş kurban fiyatları hisse başına 1/7 oranında açıklanıyor.

Market Canlı Hayvan Kilo Fiyatı 2020 Ne Kadar Oldu?

Market zincirlerinden peşpeşe kurban fiyatları açıklanmaya başladı. Bim haricinde A101 ve Migros Carrefoursa tarafından da kurban fiyatlarının ne kadar olacağı araştırılıyor. Henüz Bim tarafından fiyat listesi açıklanmazken A101 kurbanlık dana koyun koç ve hisseli kurbanlık pay fiyatlarını açıkladı .A101 kurbanlık 2020 fiyatları ne kadar, A101 Kurbanlık satışı ne kadar olacak sorularınızın cevabı olarak bu yıl A101 kurbanlık dana fiyatları büyük baş 1/7 hisse Fiyatı : 1.495,00 TL olarak açıkladı.

Kurbanlık koyun koç fiyatlarını da açıklayan A101 Kurbanlık Karaman Koç Fiyatı : 1.295,00 TL üzerinden satışa sunacak. A101 kurbanlık fiyatlarını incelemek için tıklayınız.

Migros 2020 yılı kurbanlık fiyatlarını henüz açıklamazken Migros Sanal mağaza 2020 yılı fiyatlar şu şekilde olmuştu.

 • Büyükbaş 1.825 TL. (21 kilo)
 • Koç 1.585 TL. (12 kilo)
 • Koç 1.445 TL. (16 kilo)

Carrefoursa Kurbanlık Fiyatları da açıklandı Buna göre Carrefoursa 2020 yılında 25 Haziran tarihinden 30 Temmuz arife gününe kadar 1490 TL’den başlayan fiyatlar ile % 100 yerli besi büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları şu şekilde satışa sunulacak;

 • Büyükbaş dana kurbanlık fiyatları 1.690 TL.
 • Küçükbaş koç, koyun kurbanlık fiyatları 2020: 1.590 TL. olacak.
 • 1/7 hisse büyükbaş kurban kolisi (4. Gün Teslimli) (En Az 20 Kg) 1.690 TL
 • 1/7 büyükbaş kurban kolisi (En Az 20 Kg) 1.790 TL
 • Kıvırcık koç kurban kolisi (En Az 18 Kg) 1590 TL

Kurban siparişini buradan verebilirsiniz.

Carrefoursa Adrese teslim kurbanlıklar İstanbul, Adana, Adapazarı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Edirne, Eskişehir, İzmir, İzmit, Konya, Mersin, Muğla ve Tekirdağ illerinde adreslere ücretsiz teslim edilecektir.

Kaç Taksitle Kurban ALINIR?

Taksitle kurban alınabilir mi? , Kredi kartıyla kurbanlık alınabilir mi ? sorularına aldıkları cevaplara istinaden , kurban kesmeye karar veren kişilerin kredi kartı ile ve taksitle , vacip olan kurban kesme görevlerini yerine getirmek için alternatifler olarak değerlendirebilecekleri seçeneklerden bazılarını yazımızda görebilirsiniz.

A101 tarafından kredi kartına taksitle kurban satışı yapılabiliyor. Taksitle kurbanlık almak isteyenler A101 den alacakları taksitli kurbanlık siparişlerinde;

 • Yapı Kredi Bankası World Kredi Kartı için 9 taksit,
 • İş Bankası Maksimum kredi kartı için 9 taksit
 • Garanti Bankası Bonus kredi kartı için 9 taksit ya da aynı kredi kartlarına peşin fiyatına vade farksız 4 taksit yapılmaktadır.
 • Garanti Bonus kredi kartlarında yine 7 (4+3) taksitle verilecektir. Bu taksitlere ek taksit yapmak isteyenler banka ile görüşerek taksit sayılarını yükseltebilecektir.

Carrefoursa Kurban kolisinde 100 tl indirim fırsatı ve internete özel ücretsiz teslimat vade farksız 9 taksit imkanı sunuyor.

Diyanet Kurban Bağış Fiyatları Belli Oldu

Bu yıl Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kurbanlık vekalet ücretleri ile ilgili yaptığı açıklamasında yurt içi kurban vekaletinin 975 TL , yurt dışı kurban vekaletini ise 825 TL  olarak belirlendiğini belirtti.

Diyanet Kurban velaket fiyatları 2020

Diyanet Kurban Bağış ve Sorgulama

Yurtiçi ve yurtdışı kurban vekalet ücretini açıklayan Diyanet üzerinden online kurban bağışı yapmak için tıklayınız. Yine yaptığınız kurban bağışlarınızı Sorgulama yapmak için buradan  sms ile gelen 8 haneli bağış kodunu (örn: 1A2B3C4D) “Bağış Kodu” alanına yazarak “Ara” butonuna tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

Bursa Kurbanlık Fiyatları 2020

Bursa Kurbanlık Fiyatları 2020 yılında Bursa adaklık kurbanlık satış yeri, Ali Dayının çiftliği  İsabey kurban pazarı Fatih çiftiliği gibi yerlerde uygun fiyatlar ile satışa sunulmaya başlandı. Buralarda kurban vekaleti ile kurban kesimi yapmakta ve alacağınız hayvanların satışlarında pazarlık ile uygun fiyatlardan dana koyun ve koç alımlarını yapabilme imkanı sunmaktadır. Adreslerini görüntülemek için tıklayınız. Ayrıca Bursanın marketi Özhan Marketlerin kurbanlık satış fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.

Edirne Canlı Hayvan Baskül Fiyatları Açıklandı

01 Temmuz 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak canlı hayvan baskül fiyatları şu şekilde olacak;

 • Koç baskül fiyatı: 31 TL
 • Keçi baskül fiyatı: 26 TL
 • Dana baskül fiyatı: 29 TL
 • İnek baskül fiyatı: 22 TL

Dana büyükbaş canlı hayvan fiyatlarını günlük olarak güncel halini buradan izleyebilirsiniz. Canlı hayvan son işlemler ticaret borsası sayfası olan http://www.online.etb.org.tr/son-islemler.html linki üzerinden fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Canlı Hayvan Baskül Fiyatları 2020

Doğrudan yetiştiricilerin elinden Satılık dana, düve, inek sahibinden kapaklı dana, büyükbaş kurbanlık fiyatlarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Market Kurbanlıkları Nerede Yetişiyor?

Market kurbanlıkları Balıkesir, Malatya ve Afyon’daki çiftliklerde uzmanlar ve veteriner hekimlerin kontrolünde yetiştirilerek yine market canlı hayvan ve hisseli olarak  bu marketlerden satışa sunulmaktadır.

Kurban Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurban alırken mutlaka hayvanın bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Kurban ibadetinin kabul olması için kesilecek olan hayvanların yaş, fiziki özellikleri gibi birçok kriteri sağlıyor olması gerekiyor. Alınacak olan hayvan kontrolünde mutlaka gözlerinin görüyor olması, kör olmaması, topal olmaması, büyükbaşlarda 2 yaşını doldurmuş olması bunun için kapaklı dana yani dişlerine bakılması süt dişinin çıkıp normal dişlerinin gelmiş olması, deve ise 5 yaşında olması, keçi 1 yaşında, koç ve koyun 1 yaşının üzerinde olacakken gösterişli ve büyük 1 yaş alınabilir, zayıf olmayan, kulağı kopuk olmayan, ve meme uçları kopuk olmayan fiziki açıdan eksiği bulunmayan hayvanların alınması gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.