Bakan Açıkladı. 1000 TL. Destek Verilecek

Bakan Açıkladı. 1000 TL. Destek Verilecek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açıkladı. Proje kapsamında kişi başına 1.000 TL. ödeme yapacağını belirtti. İşte detaylar..

Kültür ve Turizm Bakanı’ndan Müjde!

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, proje kapsamında kişi başına 1.000 TL. verileceğini belirtti. Sözlerine devam ederek;

İlk etapta düşündüğümüz, öngördüğümüz toplamda 20, 30 milyon civarında bir proje bedeli olacak diye tahmin ediyoruz. Salgın döneminde geliri olmayan, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan müzisyen, yorumcu, müzik emekçileri ve eser sahiplerini kapsayan proje planladıklarını belirterek, 11 Aralık’ta bakanlığımıza bağlı Yunus Emre Enstitüsü web sitesinde proje adına başvuru yöntemini, başvuruyu yapan birlik, sendika ve dernek isimlerini ilan edeceğiz.

Diye belirtti.

Müzisyenlere Gelir Yardımı Geliyor!

Geçen hafta yeni tip koronavirüs salgını sebebi ile müzisyenlere gelir yardımı adına bir proje üzerine çalıştıklarını açıkladığını anımsatan Ersoy, toplantıyı bu amaç ile gerçekleştirdiklerini ve çerçeveyi hemen hemen netleştirdiklerini belirtti.

Ersoy konuşmasına şöyle devam etti;

Yaptığımız görüşmeye istinaden pandemi döneminde geliri olmayan, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan müzisyen, yorumcu, müzik emekçileri ve eser sahiplerini kapsayan bir proje olmasını planladık. 11 Aralık’ta bakanlığımıza bağlı Yunus Emre Enstitüsü web sitesinde proje adına başvuru yöntemini, başvuruyu yapan;

 • Birlik,
 • Sendika ve
 • Dernek isimlerini ilan edeceğiz.

23 Aralık’a kadar başvuruları bu ilan ettiğimiz birimlerde toplanmasını istiyoruz ve bu tamamlanan projeler 30 Aralık’a kadar bakanlığımıza iletilecek. Ocak ayı itibari ile de proje de yer alan müzisyen, yorumcu ve müzik emekçileri eser sahiplerine ödemelerini yapmaya başlayacağız.

diye belirtti.

1.000 TL. Ödeme Yapılacak

Proje kapsamında kişi başına 1.000 lira ödeme yapacaklarını bildirerek, İlk etapta öngörülen 20 30 milyon civarında bir proje bedeli olacağını ve bugünden itibaren 11 Aralık’a kadar projenin tüm detaylarını netleştirip Yunus Emre Enstitümüzün web sitesinde açıklayacağını, bundan sonra da projeye katılmak isteyen, gelire ihtiyaç duyan sanatçılarımızın bu siteden gelişmeleri takip etmesini belirtti.

YORUMLAR

 1. Erkan karabacak dedi ki:

  Nereden başvuru yapacağız

 2. Aynur dedi ki:

  Mrb eşimden ayrıldım 4.5 yaşında bir oğlum var evim kira hiç bir gelirim yok oğlumun velayeti karşılığında nafaka istemedim oğlum ben olmak üzere nafaka almıyoruz epilepsi astım hastasiyim çalışamıyorum lutfen bana yardım edin

 3. Hamide dedi ki:

  Sayın bakanımız benim maddi durumumuzu yok eşim hafta laikci geliri gecimimize yetmiyor 3tane çocuğum var evimi kiramizi odeyemiyoruz şu borcumuz 1000tlyi aşti devlettin yardımı larını bekliyoruz saygılar teşekkür ederim