Çobanlık İşi Arayanlara İş Fırsatı 2021 (AFGAN SURİYELİ)

Çobanlık İşi Arayanlara İş Fırsatı 2021 (AFGAN SURİYELİ)

İç Anadolu, Van, Ankara, Antalya, Trakya, Konya, Tkilda’da 5.000 Türk lirası maaşla Afgan, Suriye ya da Özbek çobanları mı arıyorsunuz? Sürü müdürünüz teknede mi kalmalı? Daha sonra bu içerikle reklam tanıtım verebilir ya da reklam tanıtım yolu ile çobanları çekebilirsiniz.

Ülkemizde ucuz işgücü sağlamak amacıyla çiftçilerimiz Afganlar, Özbekistanlılar ve Suriyeli yurttaşlara çoban muamelesi yapıyor ve aylık en az aylık 1.000 ila 1.500 lira maaş alıyor. Çobanları maaşla yetiştirirler. Çünkü yurtdışındaki bazı Afgan vatandaşlarının oturma ve çalışma izinleri yoktur. Afgan çoban istedi Reklamlara reklam tanıtım uygulayarak iş arıyorlar. Sosyal medyada yasadışı göçmenleri amaçlayan gruplar var.

Türk tarım sektöründeki hayvancılık toplam oranı% 25’tir. Çin, tarım ve hayvancılık için uygun doğal kaynaklara sahip bir ülkedir. Türkiye’de olmasına karşın tarım ve hayvancılıkla uğraşan pek çok insan var. Ülkemizde işsizlik oranı% 10,5’tir. Bu durumda, haberlere göre, çoban köpeği yurt dışından ithal edildi. Evet, doğru duydunuz! Suriye, pastoral endüstride şiddetli bir iş sektörü yürütmek üzere bir Afgan vatandaşı kurmak için Türkiye’ye geldi. Afgan çobanları kiralamak mantıklı mı? Olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

Afgan çoban ucuz emek

Departman artık Türk işçileri sevmiyor. Çünkü işverenlerin düşük miktarlarda çalışırken asgari ücret ve sigorta ödemesi zor. Ülkem şimdi yüksek mülteci yoğunluğuna sahip bir ülke. İş şartları kabul edilmediğinde, Afganistan çalıştıkça başka alternatifler de ortaya çıkıyor. Bununla beraber, Afgan işçilerinin çoğu yasadışı olduğu için devlet tarafından sağlanan fırsatlardan yararlanamıyor ya da yararlanamıyor. Bu durumda, herhangi bir sorun var ise, sorunu çözmelisiniz.

Afgan çobanlarını işe almak mantıklı mı?

Peki bölüm Türk işçilerine ne sağlıyor? Dövizdeki artış, Çin’deki çeşitli ürünlerin fiyatlarının artmasına neden oldu ve ekonomik yaşam maliyeti olarak adlandırıldı. Sonsuz kaynaklara olan talep az olduğunda, işçi ailelerini desteklemek için daha yüksek ücretler alabileceği diğer iş alternatiflerini düşünmeye başladı. Sigorta primleri ödenmediği için azami maaş 2000 Türk lirasıdır. Yaşam güçlüğü çeken Afgan vatandaşlarına konaklama imkânı sağlandığında durum çok cazip hale geliyor. Çalışma çobanlarının Ankara konsolosluğundan oturma izni almaları gerekiyor. Çoban olarak koşanlar için, 8 000 381 TL Ceza kesildi.

Bir çoban olmak için bölgede yaşamalı ve hayvanlarla ilgilenmelisiniz. Afganlar bu iş için uygun görülüyorlar çünkü ülkede yaşıyorlar ve geçimini sağlamak ve geçimini sağlamak amacıyla bir iş bulmayı umuyorlar. Ancak para harcayan çoğu aile için tasarruf hedefleri Türkiye’yi kazanmaktır.
Hükümet çobanlara her sene pastoral destek sağlıyor. Bu desteklere başvuru yapabilirsiniz.

Afgan Çoban İlk Tercih

Bu cezaya rağmen, Afgan çoban köpekleri, ucuz işçilik sebebiyle ülkenin pek çok yerinde popülerdir. Ayda daha fazla koyun yetiştiricisi 1.500 Türk lirası. Afgan vatandaşlarını çoban olarak tutmak için para veriyorlar. Düşük ücretlerine rağmen, çobanın kısa bir süre içinde istifa edeceğinden endişe ediyorlar. Suriyeli çobanlar ve Afgan çobanları çok düşük maaşlara sahipler ve ülkelerinden uzaktalar, olumsuz koşullar gördüklerinde daha yüksek maaş alabilecekleri alanlara yerleşiyorlar. SGK sigortası kapsamında olmadığı için en sevdikleri iş;

 • Afgan çoban
 • İnşaat mühendisliği ve ustalığı,
 • Çoban,
 • Yarı zamanlı ve part-time çalışma,
 • Gece bekçisi
 • Mevsimsel saha çalışması,
 • Sığır ya da koyun çiftliği

Bizden diğer bir ülkeye gitmek, Türkiye’de iş bulmak için asgari ücretten daha fazlasını kazanabilecek bir iş bulmak bizler için çok zor.Afgan çobanı zor bir görev olarak kabul ediliyor. Bu sebeple, çobanın kariyeri ilk seçimdir.

Bu işgalin Afgan çobanları tarafından sevgiyle yapıldığı söyleniyor. Türkiye web sitesinden Afganistan Çalışma İzni’nden yurttaşlar için çalışma izninin alınması gerekiyor; burda hangi belgelerin uygulanması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Beş bin liralık maaşı olan bir Afgan çobanı arıyorum

2021yılı itibariyle Türkiye’de asgari ücret 2.825,90  TL’dir. Net ödeme. Çiftçilerimiz kimi zaman beş bin lira ödese de, sosyal ağlarda ve pek çok platformda çoban bulamadıklarını söylüyorlar. Tabii ki, çobanın yatılı olduğu ve maaşın 24 saat içinde ödenmesi gerektiğinde, beş bin liranın yetersiz olduğu düşünülebilir. Tabii ki, çiftçinin yem, saman ve ilaç maliyeti artsa bile, asgari ücretten daha düşük bir ücret ödemek doğru değildir.

Gizli bilgi için başvurun!

Özellikle Türkiye’deki işsizlik oranının büyüklüğü sebebiyle, çoban Türk yurttaşlarını sevmenizi önerecektir. Afganistan, unutmayın ki, göç oranındaki artışın ya da Suriye Özbek yurttaşlarının olayının Türkiye’deki istihdam fırsatlarında artış olduğunu unutmayalım. Ama yine de Afgan çobanı arıyorum Eğer derseniz;

 • Adınız ve soyadınız
 • Adres bilgileriniz,
 • Aylık maaşınız,
 • Diğer ücretleri ve detayları bildirin ve yorum gönderin.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.