1 Dakikada Senetle Borç Para Veren Yerler (Komisyonsuz 2021)

1 Dakikada Senetle Borç Para Veren Yerler var mıdır, borç para bulmak için hangi yöntemlerin uygulanması gerekiyor araştırdık.

12.10.2021
1 Dakikada Senetle Borç Para Veren Yerler (Komisyonsuz 2021)

Esnaflar kadar vatandaşlarda son dönemlerde komisyonsuz senet karşılığında borç para veren firmalar aramaktadır. Bunun sebebi ise bankaların herkese kredi vermemesidir. Talebin arzı doğurmasıyla da önceleri sadece İstanbul’da olan senetle kredi veren yerler, şimdi Manisa ilimizde dahi vardır. Yasal olmamasına rağmen özellikle danışmanlık ismi ile faaliyet gösteren bu firmaların adres bilgileri, 15 saniye ve 1 dakikada nakit para ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız. İçeriğimizde sizlere senetle para veriyorum diyen tefeciler dahil adres bilgilerini araştıdık.

Bankandan Kredi Çekemiyorum Ne Yapmam Lazım?

Senetle borç para veren yerlere başvuru yapıyorsanız, kesin bunun sebebi bankalar size kredi vermiyor dur. Halbuki bankalar size kredi vermiş olsa, kesinlikle senetle kredi veren tefeci veya kuyumculara hiç bulaşmayacaksınız. Bu yüzden sizlere ilk olarak senetle kredi veren firmalara başvuru yapmamanız için banaklardan neden kredi çekemiyorum sorusunu yanıtlamayacağım. Sonrasında ise bankalardan kredi çekebilmeniz için ne yapmamız lazım? Bu kritik soruyu yanıtlayacağım. Bulacağım çözüm önerileriyle de sizde göreceksiniz ki acil para ihtiyacınızı karşılamak için senet işine hiç bulanmadan, tedarikinizi bankalardan sağlayacaksınız.

Kredi çekmek için yapılması gerekenler:

 • Findeks KKB kredi notunuz düşük olduğu içindir.
 • KKL yani açılımı Kredi Kullanım Limiti sınırına takılmış olabilirsiniz. Bunu kısaca açıklık getirmem gerekir ise; bankalar kredi çekeceklerin maaşlarını göz önünde bulundurur. Bundan ötürü de çekecekleri kredinin aylık taksit ödemesi hane gelirlerinin %50 miktarını geçmemesi gerekir. Şayet sizin bir veya daha fazla kredileriniz hane gelirinizin %50 kısmını geçiyorsa bankalar size kredi vermeye bilir. Bu sorunu da ek bir teminat veya gelir beyan ederek aşabilirsiniz.
 • Alt ve üst yaş sınırına takılıyor olabilirsiniz. Alt olarak 18 üst olarak ise bankalara göre 70 yaş aranmaktadır.
 • Çalıştığınız iş yerinizin kredi sicilinde problem olabilir.
 • Gelir belgesi beyanınız olmadığı için olabilir. Bu nedenden dolayı da eğer ki kredi çekemiyorsanız gelir belgesiz kredi veren bankalara başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Bankaların kredi vermiyor olmasının temel 5 nedeni bu şekilde sıralanmaktadır. Bu nedenlerin içerisinde bir çoğumuzun takıldığı ise kesinlikle Findeks KKB not değeridir. Sicilinizin bozuk olmasından dolayı eğer ki bankalardan kredi alamıyorsanız içeriğimizin devamında nasıl senetle para bulacağınızı inceleyelim.

Sahibinden Borç Para Bulma

Senetle borç para veren yerlere başvuru yapmadan ben ilk olarak sahibinden borç para bulmayı denerdim. Sahibinden borç para bulmak istememin ise bir çok sebebi vardır. Bunların en başında geleni ise çok daha güvenilir olmasıdır. Diğer bir nedeni ise senetle para veren yerler gibi peşin veya sonradan komisyon kesintisi yaşamam. İşte bu iki çok geçerli sebepten ötürü ben sizlere senetle para veren yerlere başvuru yapmadan önce sahibinden borç para bulmayı tavsiye ediyorum. Peki, sahibinden borç para nasıl bulabilirsiniz? Bunun için size iki tane çözüm önerisinde bulunmak gerekirse.

 • Eşiniz ve dostlarınızdan doğru bir şekilde isteyerek.
 • Hayırseverler ile iletişime geçerek borç para bulabilirsiniz.

Sahibinden borç para bulmak için başka seçenek bulunmamaktadır. Bu seçeneklerden ise benim tavsiye edeceğim 1. yoldur. Şayet eşinizden ve dostlarınızdan doğru bir şekilde isterseniz, ben kesinlikle parasal sıkıntınızı geri ödeme şartıyla aşacağınızı düşünmekteyim. Peki, eş ve dostlarınızdan doğru bir şekilde nasıl borç para alabilirsiniz. Bunun için bizim önerilerimiz şunlardır. Kesinlikle telefon ile istemeyin. Farklı illerde ikamet ediyor dahi olsanız yüz yüze konuşmalısınız.

 • Uzakta olan bir eş ve akrabanıza gitmeden telefon ile görüşmek istediğinizi söylemeniz gerekir. Şayet size nedeni sorar ise asla borç para isteyeceğinizi söylemeyin. Yoksa bende de yok deyip sizi daha gelmeden olsa bile geri çevirecektir. Ona ciddi bir probleminizin olduğunu bunu onunla birlikte görüşerek aşabileceğinizi telefonda söylemeniz yeterli olacaktır.
 • Görüşme zamanı geldiğinde görüşmeyi evinde özellikle eşinin yanında dile getirin. Böylece borç para vermek istemeyenlerin en büyük kaçış kapısı olan ben bir hanıma sorayım yanıtının önünü kapamış olursunuz.
 • Borç isterken son derece ciddi mümkün mertebede doğru ve inandırıcı olarak konuşun. Asla boş vaatler vermeyin.
  Bu 4 kuralı uygularsanız ben sahibinden kesinlikle borç para bulacağınız mümkündür.
 • Gelir belgesiz kesin onaylı garanti kredi kartı alma da kredi notunuz düşük olsa bile kart sahibi olabiliyorsunuz.
 • Acil nakit ihtiyacınız için bu yöntemde işe yaramadı diyorsanız diğer seçenekleri gözden geçirelim.

Borç Para Veren Hayırseverler (Düğün Yapacaklar, Dul Kalıp Çocuk Bakanlar)

Borç para veren hayır severler aslında bunu geri ödemesiz olarak verir. Tamamen hayır amaçlı yapılmaktadır. İşte bu sebeple bende borç para veren hayır severler alt başlığını açtım. Sizde özellikle düşün yapıp evelenecekseniz bunu maddi yetersizliklerden dolayı da sağlayamıyorsanız bence muhakkak borç para veren hayır seveler için mesajınızı bırakın. Dönüş olur ama olmaz, bunun için size garanti söz veremiyorum. Fakat, yorumlara evlenmek için veya bakmakla yükümlük çocuğunuz için yardıma ihtiyacım var diye yazmanız da size bir şey kaybettirmez.

Çocuklarınızın ihtiyaçlarını karşılayamıyorsanız, Devletimizin o zaman SED yardımıyla tanışmadığınızı düşünmekteyim. Ayda en az 1.028 TL yardım parası almak istiyorsanız Devlet Zor Durumdaki Öğrencilere SED Yardımı sayfama mutlaka girin. Bu tür sayfalardan mutlaka destek bulacaksınız.

Senetle Altın Veren Kuyumcular (İstanbul, Ankara, Adana)

Kuyumcular geçtiğimiz dönemlerde sadece nakit para ile altın satarlardır. Sonraları çeyrek, tam gibi takı hediyelikleri dahil olmak üzere Adana burma bileziğine kadar kredi kartıyla satmaya başladılar. İlk başlarda kredi kartı ile çeşitli ziynet eşyalarını tek çekim olarak satarken, sonralarında taksit uygulamasını işlemlerine dahil ettiler. Zamanla tabi insanlarımızın ellerinde nakit para bittiği gibi kredi kartlarının limitleri de tükendi. Bu çözüm olarak ise şimdilik Ankara, İstanbul da Mecidiyeköy de bazı kuyumcular senetle artık altın vermektedir. Sicili bozuk olanlar genellikle bu yöntemi tercih etmektedir.

Senetle yine güvenilir bir şekilde acil nakit ihtiyacınızı taksitle karşılaya bilirsiniz. Bahsedeceğimiz yöntem nedir diyorsanız, bir çok kişi tarafından bozdurma olarak adlandırılan sistemdir. Bu sistem ise kısa bir şekilde şu şekilde işlemektedir.

 • Senetle beyaz eşyada/elektrikli, elektronik ürün satan bir mağazaya gidin.
 • Buradan senet karşılığında nakit ihtiyacınız kadar ürün satın alın.
 • Daha sonra bu ürünleri kapalı kutu olarak 2.el satış sitelerinde pazarlayın.
 • Sadece 3 işlemde senetle yine nakit ihtiyacınız bu şekilde karşılanmış olacaktır.

Kaç TL’lik bir ürün aldığınız da elinize ortalama ne kadar nakit para geçer diye merak ediyorsanız.

Hesaplama işlemi:

 • Diyelim ki senetle cep telefonu satan mağazalardan 6.000 TL değerinde bir kaç ürün aldınız. Bu ürünü muhtemelen kredi kartı ile almadığınız için değerinin üstünde alacaksınız.
 • Şuan için bizim yaptığımız ufak bir araştırma neticesinde nakit olarak alacağınız 6.000 TL elektronik ürün size 12 vadede 6.800 TL civarlarında gelecektir.
 • 6bin TL aldığınız ürünü bozdurur iken en fazla 400 – 500 TL civarlarında bir kayıp yaşarsınız bu da size 12 aylık bir vadede toplam olarak 6 bin TL de 1200 TL civarında bir zarar yaşatır.

Bu parayı bankalardan alsaydınız ne kadar kayıp yaşardınız işte hesabı:

6 bin TL 12 ay vade aylık ödemesi %1.19 ortama faizde 547,62 TL olacaktır. Yani faizli bir şekilde 547,62 TL*12= 6.571 TL olacak. 576 TL faiz+50 TL işlem ücreti+100 TL hayat sigortası= 726 TL bu yöntem ile zarar etmiş olacaksınız.

İki hesaplamada ortada bankalardan kredi çekemeyenlere senetle ürün veren firmalardan bu şekilde bozdurma teknikleri ile nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

İstanbul’daki kuyumcular için haritayı kullanabilirsiniz.

Senetle Para Veren İkrazatçı Adresleri 2021

İkrazatçılık çok eski dönemlerden beri günümüze gelen bir sektördür. Anlam olarak ise ”Borç Para Veren” olarak geçer. Anlamlarına göre de faaliyet göstermektedirler. Esnaflardan ziyade bireysellere daha çok hizmet sağlarlar. Şahıs şirketi olarak GİB kayıtları mevcuttur. Eski ruhsat sahipleri tarafından bu sektör sürdürülür. Dolayısı ile yeni ikrazatçılar günümüzde yoktur. Bunun sebebi ise yerel belediyelerin bu sektöre ruhsat vermiyor olmasıdır. Günümüzde halen faaliyet gösteren bu ikrazatçıların adresleri ve iletişim telefon numaraları ise şunladır.

İkrazatçı firmaların adresleri:

 • Şirinoğlu İkrazat: Tahtakale Eminönü Cağaloğlu Fatih/İstanbul
 • Uysal ikrazat: Büyükdere caddesi, Liköryanı sokak, numara: 78 İstanbul/Mecidiyeköy
 • Ağırbaş İkrazat: Lale sokak numara:1 Beşiktaş/İstanbul
 • Serkan İkrazat: Aşağı dikmen turan güneş bulvarı numara, 52 Daire: 7 Çankaya / Ankara

Adreslerine ulaştığımız İstanbul ve Ankara’daki bazı ikrazatçı firmalarımızın adresleri bu şekildedir. Yeni ikrazatçı firmalarına erişim sağladıkça listemize ekleye devam edeceğiz.

Senetle Para Veren Faktoringler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Faktoring firmaları senetle para/kredi veriyor diye haberler duymuş olabilirsiniz. Ancak, duymuş olduğunuz tüm bu haberler tamamen asılsızdır. Çünkü, faktoring firmaları senetle ne para ne de kredi vermez. Verdikleri şey ise vadesi gelmemiş senet veya faturalı alacaklarınızı belli bir komisyon karşılığında nakit paraya çevirmektir. Bu sebeple arkadaşlar, senetle faktoring firmalarından kredi kullanacağınız diye verilen umutlara kapılmamanızı tavsiye ederi. Bunun yerine, çok düşük kredi notunuz dahi olsa, kredi veren aşağıdaki önerdiğim bankaya kredi başvurusunda bulunurum çok daha iyidir.

Faktoring firmalarına senetle kredi almak için başvuru yapmanızın tek bir nedeni olduğunu biliyoruz. Bu neden ise siciliniz bozuk olduğundan dolayı bankalardan kredi çekemiyor olmanızdır. Şayet bizi dinler, KKB Findeks Kredi Notu Hızlı Yükseltme Taktikleri Nelerdir? de yer verdiğimiz bir kaç maddeyi yerine getirirseniz, aşağıdaki bankamız kesinlikle 2 ay sonra başvuru yapacağınız kredinize onay verecektir. Bu bankamız ise Türkiye Finans Katılım Bankası’dır. Bankadan 1.000 puan altı bir çok kişinin ihtiyaç kredisi çektiğini bilmekteyiz. Uyguladığı faiz oranı kaç derseniz:

Türkiye Finans Katılım Bankası:

 • 12 Ay %1,55
 • 24 Ay %1,62
 • 36 Ay %1,68 faiz oranlarına sahiptir.

Tavsiye ettiğimiz en üst vadeye göre önerdiğimiz başvuru yapmanız gereken kredi limitinin örnek geri ödeme planı:

Kredi MiktarıVade SüresiAylık Taksit TutarıToplam Geri Ödeme
20.000 TL30 Ay894,96 TL26.848,99 TL
20.000 TL32 Ay 854,19 TL27.334,23 TL
20.000 TL34 Ay 818,37 TL27.824,81 TL
20.000 TL36 Ay 786,67 TL28.320,33 TL
Senetle Para Veren Faktoringler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Senetle Kredi Verenlerde Aranacak Şartlar Nelerdir?

İnternet üzerinden veya herhangi bir platform üzerinden senet ile kredi veriyoruz ilanları veren kişilerde mutlaka aramanız gereken şartlar bulunmaktadır. Eğer bu kriterleri aramazsanız dolandırılma ihtimaliniz çok yüksektir. Bu şekilde bir problem ile karşılaşmamak için şartlar üzerinde iyi durmanız gerekmektedir.

 • Kesinlik ile size ben senetle kredi veriyorum ama ön bazı masrafları ile ön ödeme yapmanız gerekiyor diyor ise asla ödeme yapmayınız. Aksi taktirde dolandırıcılık işlemi o an başlamış olacaktır.
 • Mutlaka firmanın iletişim bilgilerini alarak şirketi yerinde görmeniz gerekmektedir.
 • Senet doldurulduğu vakit mutlaka başvuru yapacağınız rakamın sonunun çizilerek kapatılmış olmasını dikkat etmenizi tavsiye ederiz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.